OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVI OKRESU ZWYKŁEGO (1 X 2023 r.)

1.           Wróćmy myślą do misje parafialnych rozpoczętych wieczorem 5 października 2019 roku i spróbujmy przybliżyć sobie ich treść, prosząc św. Michała Archanioła o pomoc w pogłębianiu przyjaźni z Bogiem a także o zwycięstwo nad pokusami szatana, który  chce człowieka oddalić od Stwórcy i Zbawiciela a zwrócić ku sobie. Prośmy także św. Michała Archanioła o wstawiennictwo u Boga w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie, by nie rozprzestrzeniła się ona na kraje sąsiednie, by nie doszło do wojny atomowej, byśmy nie doświadczyli klęski głodu i innych kataklizmów. Sięgnijmy też myślą do 2 i 3 października 2010 r., przypominając sobie nawiedzenie Maryi w Obrazie Jasnogórskim naszej parafii i rozważajmy w swoim sercu intymne spotkanie z Maryją naszą Matką, gorliwie uczestnicząc  w nabożeństwach różańcowych. 

 

2.                Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Magazyn. Kościół. Dziedzictwo. Ojczyzna. Dla dzieci jest nowy nr AniołaStróża. Jest Ewangelia 2024 dla dorosłych i młodzieży oraz Ewangelia 2024 dla dzieci.

 

3.                 W dniu 21 października 2023r. zapraszamy Grupę Oliwkową oraz Przyjaciół Grupy Oliwkowej na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Pielgrzymów, ich rodzin, Darczyńców na rzecz Pielgrzymki oraz zmarłych Pielgrzymów Grupy Oliwkowej. Po Mszy Św. spotkanie w GOK-u w Opatówku, koszt 60zł od osoby. Zapisy w zakrystii do 17 października.

 

4.                W gablotce parafialnej jest afisz, informujący o VIII Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Chełmcach – zapraszamy melomanów muzyki organowej. 

 

5.                   W Pierwszy czwarteki piątek miesiącao godz. 1630 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w ramach dziewięciomiesięcznej Diecezjalnej nowenny o powołania.

 

6.                  Spowiedź w Pierwszy piątek miesiąca rano przed mszą św. a po południu od godz. 1600.

 

7.                   W przyszłą sobotę spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Na godz. 900 zapraszamy dziewczęta a na godz. 945chłopców. Obecność obowiązkowa.

 

8.                  Dziś można za dobrowolną ofiarę nabyć różańce na rękę, wspomagając wakacyjny wyjazd młodzieży do Drohiczyna.

 

9.          W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Świętopietrze.                          

 

10.             Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek około pół godziny (a właściwie dopóki będą interesanci) po mszy św. wieczorowej. Różaniec prowadzą: w poniedziałki klasy: 0, 1, 2 i 3 wraz z rodzicami, we wtorki kl.  6, 7 i 8, w środy kl. 4 i 5, w czwartki ministranci i Grupa Oliwkowa; w piątki Grupa O. Pio, w sobotę Żywy Różaniec a kandydaci do sakramentu Bierzmowania w niedzielę przed mszą św. o godz. 1000. W niedzielę
1 października nabożeństwo różańcowe o godz.
1630,tak jak było ogłaszane. Poczynając zaś od przyszłej niedzieli nabożeństwo różańcowe będzie prowadzone w następujący sposób: po mszy św. o godz. 800odmówimy dwie dziesiątki różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a po błogosławieństwie kontynuacja adoracji w kaplicy św. Anny. Przed mszą św. o godz. 1000 jedna dziesiątka różańca. Po mszy o godz. 1200czwarta dziesiątka różańca.  Po mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatni dziesiątek różańca oraz modlitwa do św. Józefa w intencji Ojczyzny, synodu, naszych rodzin, parafii i powołań kapłańskich. 

 

11.                W ramach obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Tadeusza, Mieczysława i Władysława Kościelniaków, znanych kaliskich artystów plastyków, która zostanie odprawiona w katedrze św. Mikołaja w środę 04 października o godz. 1830.

 

12.                21 października w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu II Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych.

 

13.                Serdeczne Bóg zapłaćza ofiary składane na malowanie kościoła, tym bardziej, że planujemy podjąć niedługo dalsze prace, związane z malowaniem lewej nawy. Z radością informuje drogich Parafian, że przyznano parafii dotację rządową na prace związane z ogrodzeniem świątyni. Dalsza procedura z tym związana idzie przez Urząd Gminy i Miasta Opatówek. Zanim rozpoczną się prace muszą być załatwione wszelkie formalności urzędowe, co potrwa jakiś czas. Z pewnością prace nie rozpoczną się w tym roku. Oby Bóg dalej nam błogosławił to mamy nadzieję, że uda się sfinalizować to wielkie przedsięwzięcie, które pięknie sfinalizowałoby podjęte przed dwudziestu kilku laty prace, choć nadal będzie jeszcze wiele do zrobienia w naszej świątyni, dumie Parafian opatóweckiej ziemi.

 

                                                                                                                       Proboszcz