Pielgrzymka do Włoch 10 dni

Pielgrzymka do Włoch – 10 dni

 

 BOGATY I SPRAWDZONY PROGRAM ZWIEDZANIA:

Padwa, Loreto, Lanciano, Manopello, San Giovanni Rotondo,

Monte Sant’Angelo, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż

 

Termin:17.08 – 26.08.2019 r.

 

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski– sobota 17.08.2019

W godzinach wczesno-porannych (ok. godz. 2-3 w nocy) spotykamy się na wyznaczonym parkingu parafialnym w Opatówku, skąd wyjedziemy w kierunku Włoch. Wieczorem dotrzemy na Półwysep Apeniński. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 2:Padwa,Loreto– niedziela

Po śniadaniu przejedziemy do Padwy, aby nawiedzićBazylikę Św. Antoniego. Następnie udamy się do Loreto,  gdzie nawiedzimy bazylikę Santa Casa z XV w., która mieści wewnątrz tzw. Święty Domek. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 3: Lanciano, Manopello – poniedziałek

Po śniadaniu przejedziemy do Lanciano,miejsca w którym w niewielkim kościółku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Następnie udamy się do Manopellow Abruzji. Tam   od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”.  Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

 

DZIEŃ 4: San Giovanni Rotondo – wtorek

Rano, po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio: Kościół Antyczny, gdzie otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie znajduje się grób Świętego we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika. Czas na indywidualną modlitwę. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: Monte San’t Angelo, Monte Cassino – środa

Po śniadaniu udamy się na Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone Sanktuarium Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień - grotę, ponad którą wybudowano wspaniały kościół, jedno z najstarszych sanktuariów świata. Nastepnie przejedziemy w kierunku włoskiej stolicy, po drodze zatrzymując się na Monte Cassino, gdzie zobaczymy Opactwo Benedyktyńskie oraz polski cmentarz. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6: Watykan, Rzym– czwartek

Po śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra wraz z Grobem Św. Jana Pawła II.Następnie zobaczymy Piazza Navona z Fontanną 4 Rzek, Panteon, Plac Wenecki i Kapitol, z którego można podziwiać Forum Romanum oraz Koloseum. Wieczorem powrócimy do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7:Watykan,  Rzym –piątek

Po śniadaniu przejedziemy do Rzymu, nawiedzimy Bazylikę Santa Maria Maggiore oraz Bazylikę Św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej. Następnie spacer do Fontanny di Trevi i na Schody hiszpańskie. Wieczorem powrócimy do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: Watykan,  Rzym- sobota

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Watykanu. Nawiedzimy grób Świętego Jana Pawła II. Zobaczymy Bazylikę i Plac św. Piotra. Następnie nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie. Wieczorem powrócimy do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 9: Asyż – niedziela

Po śniadaniu udamy się do Asyżu - rodzinnego miasta świętego Franciszka, słynącego z przepięknej zabudowy średniowiecznej. Nawiedzimy Bazylikę Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą, a  następnie Bazylikę Górną i Dolną, w której znajduje się Krypta św. Franciszka. Następnie wyruszymy już w kierunku północnych Włoch na nocleg tranzytowy. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 10:Powrót do Polski– poniedziałek 26.08.2019

Po śniadaniu całodzienny przejazd do Polski. Późnym wieczorem pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 2490 PLN / osoby

(oferta da grupy 46 osób)

 

Cena zawiera:

·         Przejazd komfortowym autokarem;

·         9noclegów w hotelach3*(pokoje 2-osobowe z łazienkami;dla chętnych możliwość pokoi 3-osobowych);

·         Wyżywienie 2 x dziennie:  9 śniadań, 9obiadokolacji;

·         Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN) i od chorób przewlekłych;

·         Opiekę doświadczonego pilota;

·         Przedstawiany program pielgrzymki;

·         Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, ew. komunikacji miejskiej, , słuchawek podczas zwiedzania,taksy klimatycznej w hotelach, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, innych kosztów związanych z realizacją programu(około120 EUR/osoby – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);

Napojów do obiadokolacji;

Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (105PLN / osoby ,płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę);

Dopłaty do pokoju 1-os. (dostępne na zapytanie za dodatkową opłatą 135 EUR);

 Świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

Ważne informacje:

·         ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

·         PROSIMY O ZABRANE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU LUB PASZPORTU).

·         Gwarantujemy rezerwację codziennej Mszy Św. w szczególnych miejscach na trasie zwiedzania.

·         Warunki płatności:

Zaliczka 700 PLN w dnu zapisu na pielgrzymkę.

Dopłata do całości na miesiąc przed pielgrzymką.

Zapisy i wszelkich informacji udziela Ks. Karol

Wyjazd z Opatówka