OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 5 V 2024 r. )

1.           8 maja przeżywamy w liturgii święto św. Stanisława, Patrona Polski. Za jego wstawiennictwem prośmy o pokój w Ojczyźnie i na świecie.

2.     W przyszłą niedzielę 12 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.         Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Niedziela, Anioł Stróż, Staś. Są książki m.in. Zrozumieć Ewangelię. Przewodnik dla wszystkich., Wpatrzeni w miłujące Serce Jezusa(krótkie rozważania na każdy dzień roku), Sercem słuchająca. Rozważania wezwań Litanii do Niepokalanego Serca Maryi, Święty Prorok Karol Wojtyła — Jan Paweł II, Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z filmem na DVD Największy z cudów, książki o tematyce patriotycznej dla dzieci i in.

4.           Dnia 1 czerwca(sobota) br. organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Koszt 60 zł. Zapisy u księdza Grzegorza.

5.           Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w świątyni, przy przydrożnych figurkach lub w domu w ramach wieczornego pacierza. W ramach nabożeństw majowych chcemy pielgrzymkami rowerowymi udawać się do figur. Zbiórka rowerzystów przed kościołem o godz. 1845. We wtorek udajemy się do Michałowa Drugiego, a w czwartek do Cieni Folwark. W związku z tym prosilibyśmy, by nabożeństwo majowe przy kapliczkach w wymienionych wioskach rozpoczynać o godz. 1930.

6.           W czwartek po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i mszy św. zebranie z rodzicami dzieci Komunii św. rocznicowej.

7.            W przyszłą niedzielę tj. 12 maja o godz. 1530 chcących poznać historię naszej świątyni i wiele ciekawostek z nią związanych zapraszamy na zwiedzanie kościoła, dumy opatóweckiej ziemi, z p. Jadwigą Miluśką-Stasiak, która jak nikt inny może nam ukazać piękno i historię, wybudowanego przez praojców naszej ziemi Domu Bożego. Mamy nadzieję, że będzie to zaczątkiem przygotowania turystycznej składanki o opatóweckiej świątyni.

8.           Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w czwartek i w sobotę!