Prośba o pomoc

Kuria  Diecezjalna

ul. Widok 80-82; PL 62-800  KALISZ;  tel. (062) 766.78.55;  Fax. (062) 757.15.16

Kalisz, dnia16 czerwca 2021 roku

L.dz. 1381/2021

Czcigodny Księże Proboszczu/Administratorze,

Z inicjatywy Księdza Biskupa Damiana i we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie nasza diecezja weźmie udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby (koszt 40€) lub wyprawki zawodowej (np. zakupu niezbędnych narzędzi do pracy), która umożliwi usamodzielnienie się absolwentki (koszt 150€).

W związku z tym zapraszam parafie do włączenia się w akcję pomocową. Można poszukać indywidualnych lub grupowych sponsorów. Zachęcam do zaktywizowania Kół i Ognisk Misyjnych działających w parafiach i szkołach lub innych grup duszpasterskich. Kościół jest ze swej natury misyjny i każda wspólnota może w ten sposób włączyć się w dzieło misji, a w dodatku podejmie działalność charytatywną w duchu miłości caritas. Dodatkowo można również zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołem, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w pomoc.

Koszt pakietów to 40€ i 150€, ale zbiórkę prowadzimy w PLN, dlatego proponuję przelicznik zbliżony do obecnego kursu euro (4,5 zł), więc pakiety wynoszą odpowiednio
180 zł i 675 zł lub więcej.

Zebrane pieniądze proszę przesłać do końca lipca na nr rachunku na Fundusz Misyjny 90 1020 2212 0000 5702 0437 5291 z dopiskiem: „diecezja Bouar”. Listę imiennych ofiarodawców wraz z określeniem wysokości i ilości pakietów proszę przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pisma dołączam plakat, a także list bpa diecezji Bouar Mirosława Gucwy do bpa Damiana, gdzie opisuje on sytuację w swojej diecezji. Więcej można zobaczyć także na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=HKUyDtbDZ9E .

Z Chrystusowym pozdrowieniem

ks. Piotr Przybył