OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 14 III 2021 r. )

 

1.       Uczyńmy wszystko, by rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne zostały owocnie przeżyte czy to bezpośrednio w świątyni czy to w domowym kościele czyli rodzinie dzięki współuczestniczeniu w nabożeństwach i naukach dzięki transmisji internetowej. Prośmy Boga za tymi którzy nie chcą usłyszeć rekolekcyjnego zaproszenia Kościoła, by dotarło do nich Jezusowe wołanie wróć synu, wróć. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna do środy włącznie nieczynna!

 

2.       W poniedziałek od godz. 630 na ogół pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Do Chorych, których adresy zgłaszamy w zakrystii kapłani udadzą się we wtorek od godz.  1000 a po południu od g. 1400. Prosimy o pomoc kierowców, by można spokojnie dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną.

 

3.            W tym tygodniu w piątek przypada uroczystość św. Józefa. Z tytułu uroczystości nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Msze św. o godz. 800, 1100 i o godz. 1700 Droga Krzyżowa a po niej Msza św.  Jeśli nie możemy uczestniczyć we Mszy św. w świątyni to proszę łączyć się duchowo w swoich domach, miejscach pracy, tam gdzie to jest możliwe, ze mszą św. sprawowaną w świątyni parafialnej lub w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

4.   W przyszłą niedzielę, naszym zwyczajem, taca przeznaczona jest na kwiaty i wystrój Grobu Bożego – za złożone na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

5.           Jest do nabycia nowy nr Opiekuna i są pozostałe czasopisma o tematyce religijnej rozprowadzane w parafii. Są książki o tematyce religijnej m.in. niezwykle przydatny nie tylko dla dzieci, ale i starszych Wielkanocny elementarz, Dzienniczek siostry Faustyny i inne. Niech lektura prasy i książki religijnej pomoże nam w przeżywaniu rekolekcji.

 

6.           Porządek mszy św. w tym tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej.

 

7.           Z racji obecnej sytuacji msze św. w poniedziałek i wtorek z racji rekolekcji będą w godz. 700, 900, 1200, 1600, 1800i 2000.

 

                                                                                                           proboszcz