OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 28 II 2021 r. )

 

1.  Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Na sumienie rodziców kładziemy sprawę uczestnictwa wszystkich dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach czy to w świątyni czy też dzięki transmisji internetowej w rodzinie, czyli domowym Kościele.W czwartki zapraszamy na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego w czasie którego szczególniej modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

2.    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Zachęcamy do lektury prasy o tematyce misyjnej oraz do wysyłania sms - ów na pomoc dla misji.

3.       Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Anioła Stróża i Małego Gościa Niedzielnego. Są interesujące książki o tematyce religijnej m.in. O naśladowaniu Chrystusa Tomasza ά Kempis   i inne.

4.       26 marca br. po mszy św. o g. 1800 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, która w nocy przejdzie też przez Opatówek. Więcej danych na afiszach w gablotkach parafialnych i na stronie internetowej www.edk.org.pl, który jest podany na afiszu.

5.    W tym tygodniu: Pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu; Pierwszy piątek miesiąca o godz. 700 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy parafii a o godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu spowiedź święta. Drogę Krzyżową prowadzi kl. VIIIc. W Pierwszą sobotę miesiąca o godz. 700 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi za zniewagi Jej wyrządzone – zapraszamy do wspólnoty modlitwy.     

6.    W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1000 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie.                                                                                                                                                                                       proboszcz