OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 21 II 2021 r. )

 

Chrystus Cierpiący czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał powtórzyć z Ogrójca wobec nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?Uczestniczmy w tych nabożeństwach czy to w świątyni czy też dzięki transmisji w naszych rodzinach – domowym Kościele.W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się o Boże błogosławieństwo na rekolekcje parafialne i szkolne.

 

2.     II niedziela Wielkiego Postu jest dniem, w którym w świątyniach naszego kraju zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Za składane w przyszłą niedzielę na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspomagamy także misje czytając  czasopisma o tematyce misyjnej.

 

3.  Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Misje dzisiaj, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny.Są interesujące książki o tematyce religijnej. m/In. audiobook dla ojców niemowląt: Tworzenie więzi.  

 

     4.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na opał do świątyni (złożono na zakup 5 ton ekogroszku). Panu Pawłowi Leniowi dziękujemy za dar dla świątyni, którym jest bezdotykowy dozownik do płyny dezynfekującego. Grupie modlitewnej z porannych mszy św. za dar stuły z wizerunkiem św. Józefa – Bóg zapłać.

 

      5.    W poniedziałek o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji parafii, za chorych, konających, za rodziny – domowy Kościół oraz o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. O 1730 różaniec w powyższych intencjach i o godz. 1800  Msza św. o Błogosławieństwa.           

 

 5.     Msze św. w tygodniu wg podanego planu w gablotce parafialnej. W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

 

6.      W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzą uczniowie z kl. VIII A a po nabożeństwie i mszy św. spotkanie z ministrantami od najmłodszych do najstarszych. W sobotę po mszy wieczorowej spotkanie z lektorami i kandydatami na lektorów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         proboszcz