OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (7 II 2021 r.)

 

1.      W czwartek 11 lutego przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji Chorych i ich Opiekunów o godz. 1100 z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2.      Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, WPIS, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny oraz książki o tematyce religijnej: Katolicki Dom. Zachować wiarę w rodzinie, ks. Sebastiana Kępy Autostrada do wiecznego zatracenia katolików niepraktykujących?, Nicola Goriego Eucharystia moja autostrada do nieba. Historia Carla Acutisa oraz Modlitwy z Carlo Acutisem. Jest interesująca książka dla ludzi doświadczonych cierpieniem: Jak wytrwać w chorobie .

3.              Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś, jak co roku, do puszek na pomoc dla sióstr klauzurowych. 

4.       W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5.              Niestety skończył się ekogroszek, a świątynię trzeba nadal ogrzewać. Dlatego tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na opał dla naszego kościoła; proszę też o wsparcie w tej materii wiernych korzystających z transmisji internetowej Mszy św. – można na ten cel złożyć ofiary na konto parafialne lub przekazać w inny sposób np. przez przyjaciół.

6.   Na Mszę św. kolędową rano lub wieczorem zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek mieszkańców z ulic: Kasprzaka, Kilińskiego, Spokojnej, Turkowskiej, w środę mieszkańców z ulic: Parkowej, Piaskowej, Helleny, w czwartek z ulic: Ogrodowej, Rosochatki, Nowoogrodowej, Krótkiej i Poniatowskiego, w piątek z ul.: 3 Maja i z Osiedla z ul.: ks. A. Marczewskiego, Gen. J. Zajączka, Br. Gillerów, P. Szadkowskiego a w sobotę z ul. Kościelnej i Działkowej. W niedzielę zaś na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy mieszkańców z ul. Łódzkiej, Ludowej i tych z Państwa, którym nie pasował wyznaczony termin kolędy.                                                                                             Proboszcz