OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (31 I 2021 r.)

 

1.     We wtorek 2 lutego obchodzimy w liturgii święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, nazywane popularnie świętem MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Msze św. o godz. 800, 1100 i o g. 1800.Na mszy św. o godz. 1100 modlimy się za zmarłych tragicznie przed 46 laty w wypadku samochodowym: proboszcza naszej parafii ks. kan. Mariana Bruzdę i wikariusza ks. Stefana Czerwińskiego oraz ks. Le­onarda Kryściaka, proboszcza z Tłokini — serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy w Ich intencji. Błogosławieństwo świec, zwanych gromnicami na każdej Mszy św.

 2.          4 lutego z racji Pierwszego czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800 w intencji kapłanów i powołań kapłańskich szczególnie z naszej parafii.

 3.      W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. i w razie potrzeby po mszy św. Po południu zaś od godz. 1600 a o godz. 1700 Msza św. W czasie spowiedzi od godz. 1600adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4.            W sobotę 6 lutego przeżywamy odpust św. Doroty, pierwszej Patronki naszej parafii. Jako ludzie wierzący i parafianie opatóweccy powinniśmy w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 800, suma za Parafian o godz.1100.Wieczorem zaś o g. 1800 msza św. niedzielna. Sumę odprawi i kazania wygłosi ks. mgr Jan Ludwiczak. W tym dniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5.    Z racji  obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego, tak jak co roku wspomożemy  Siostry Klauzurowe, składając w przyszłą niedzielę na ten cel ofiary do puszek – za okazane serce serdeczne: Bóg zapłać.

 6.        Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Mały Gość Niedzielny oraz książki o tematyce religijnej: Katolicki Dom. Zachować wiarę w rodzinie, Nowenna za zmarłych cierpiących w czyśćcu, Papieża Franciszka Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości, Nicola Goriego Eucharystia moja autostrada do nieba. Historia Carla Acutisa oraz Modlitwy z Carlo Acutisem.

 7.    Na Mszę św. kolędową rano lub wieczorem zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek mieszkańców Rogatki, ul. Kaliskiej, ul. Poprzecznej i Placu Wolności, we wtorek z Cieni Drugiej, w środę z Bogumiłowa, Trojanowa i z Cieni Trzeciej, w czwartek z ul. Spacerowej, w piątek z ul. Szkolnej wraz z Blokami, a w sobotę z ul. T. Kościuszki. W niedzielę zaś na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy mieszkańców z ul. Świętego Jana z Blokami, ul. Leśnej i z ul. Kwiatowej.                                                                                                                                                                                                                                                Proboszcz