OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ IV ADWENTU (20 XII 2020 r.)

 

1.           W czwartek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem nie ma Mszy św. Zgodnie z duchem polskiej tradycji w wigilię Bożego Narodzenia, choć  nie ma obowiązku, zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech radości wigilijnego stołu kierują naszą myśl ku Chrystusowemu Ołtarzowi, skąd bierzemy bezcenny skarb — Eucharystię, którą przeżywamy jako wielką tajemnicę wiary i naszą autostradę do nieba. To Ona daje nam życie!  Niech więc radość i pokój wypełniają  nasze serca i drogich naszemu sercu Gości.

2.          Z racji pandemii, z zachowaniem przepisów sanitarnych, w czwartek o godz. 2200, kiedy w liturgii już przeżywamy uroczystość Bożego Narodzenia zostanie odprawiona pierwsza Pasterka a o północy druga Pasterka. Msze św.: w ciągu dnia  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. rano o godz. 800.

3.   W sobotę święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200.  O godz. zaś 1800 Msza św. z niedzieli Najświętszej Rodziny.

4.        Jest do nabycia prasa katolicka nowy nr Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się. Są książki religijne m.in. Ewangelia 2021, Opowieści Biblii.Zabawa z magnesami i in.

5.      Tym z Państwa, którzy nie uczestnicząc w liturgii wspierają parafię w różny sposób swymi ofiarami, jak również uczestniczącym w liturgii w świątyni, którzy uwzględniając tę trudną sytuację, zwiększają ofiary na tacę, składamy serdeczne Bóg zapłać.  

6.       Zgodnie z rozporządzeniem Administratora Apostolskiego ks. abp Grzegorza Rysia informujemy, że z racji epidemii i będących jej następstwem ograniczeń nie będzie kolędy w tradycyjnym czasie, to jest po świętach Bożego Narodzenia. Odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych. Do tego czasu wskazane jest, z zachowaniem limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego zapraszanie na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo.                                                                                                          Proboszcz