Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu (17 II 2013 r.)

1. Cierpiący Chrystus czeka na naszą miłość w nabożeństwach: Drogi Krzyżowejw piątki o godz. 1700 i Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1630. Uczyńmy wszystko, by Jezus nie musiał skierować do nas dorosłych, młodzieży i dzieci pełnego bólu pytania z Ogrójca: czy nie mogliście choć jednej godziny czuwać ze Mną?

2. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Apostolstwo Chorych, WPiS, Nasza Arka, Cuda i Łaski, poświęcone bł. ks. Michałowi Sopoćce i Apostolstwo Chorych. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Tęczaoraz b. dobra książka Dzieci Boże poznają główne prawdy wiaryi gra komputerowa Dawid.Są książki o tematyce religijnej, m.in. Koronka Drogi Krzyżowej (z różańcem), Jak uzdrowić małżeństwo, J.P.II 144 zadania dla Polaków oraz świece na stół wielkanocny.

3. W II niedzielę Wielkiego Postu nazywana Ad Gentespomagamy polskim misjonarzom, składając do puszek ofiary na misje. Za tę pomoc serdeczne Bóg zapłać.

4. W sobotę Msza św. o g. 900 z racji Diecezjalnego Turnieju Piłki Halowej w Sali Sportowej, za udostępnienie której serdecznie dziękujemy władzom Opatóweckiej Gminy. Zapraszamy do kibicowania drużynie naszych ministrantów ze Szkoły Podstawowej.

5. W Roku Wiary, który przeżywamy, organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Rzymu, gdzie 1 maja pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. i audiencji generalnej z Papieżem. Ze wszystkimi sprawami w tej sprawie proszę kontaktować się z ks. Arkadiuszem, koordynatorem dekanalnym Pielgrzymki.

6. W październiku niektórzy z Parafian uczestniczyli w Kazimierzu Biskupim w spotkaniu z O. Bashoborą. Owocem Jego wizyty jest płyta, która zawiera 13 konferencji rekolekcyjnych – możliwości jej nabycia u ks. Arkadiusza. W gablotce parafialnej znajdują się dane o Rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym. W zakrystii można otrzymać kartkę informacyjną o uczestnictwie. Także w gablotce są dane o komputerowym badaniu wzroku i pomiarze ciśnienia śródgałkowego – warto z tej oferty skorzystać, szczególnie gdy chodzi o wczesne wykrycie groźnej a podstępnej w swym rozwoju choroby, zwanej jaskrą, która nie leczona prowadzi do ślepoty.

7. W piątek Msza św. dla młodzieży o g. 1900.