OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (10 II 2013 r. )

1.      W poniedziałek 11 lutego w liturgiczne wspomnienie N.M.P. z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tego tytułu Msza św. do południa o godz. 1000, nie ma Mszy św. rano o g. 700. Chorych, którzy mogą uczestniczyć we Mszy św. i opiekujących się chorymi zapraszamy na Mszę św. o godz. 1000 w czasie której zostanie udzielony Sakrament Chorych. Po Mszy św. kapłani udadzą się do chorych, którzy zostaną zgłoszeni na tę wizytę.

2.                           W środę 13 lutego rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tzw. post jakościowy od 14 r. życia aż do śmierci) oraz post ilościowy, tzn. jeden posiłek do syta a dwa nie do syta (od 18 r. życia do 60). Kościół zachęca, by rodzice i duszpasterze zatroszczyli się o to, ażeby młodsi wiekiem, nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w ducha pokuty.
W Popielec w naszej wspólnocie parafialnej Msze św. o godz. 800, 1000, 1700dla dzieci, 1800 i 2000. Msze w tym dniu zostały tak rozłożone w czasie, by każdy mógł zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o sensie życia w perspektywie wieczności i przyjąć zewnętrzny znak wewnętrznie podejmowanej pokuty. Na sumienie rodziców, dziadków, chrzestnych i katechetów kładziemy sprawę wprowadzania dzieci w ducha Wielkiego Postu i podejmowania określonych wyrzeczeń z tego tytułu a także uczestniczenia we Mszy św. w Popielec i w nabożeństwach wielkopostnych.

3.      W czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 1700, a po niej zaraz Msza św. Gorzkie Żale z nauką pasyjna w niedziele W. Postu o godz. 1630 a po nabożeństwie Msza św. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.

4.     Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Apostolstwo Chorych, WPiS, Nasza Arkai Apostolstwo Chorych,a w nim m.in. Orędzie Benedykta XVI na XXI Światowy Dzień Chorego. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Tęczaoraz Modlitewnik do patronów dzieci.Są do nabycia książki o tematyce religijnej, m.in. Nowenna do Jana Pawła II, Koronka Drogi Krzyżowej (z różańcem), album z filmem dla dzieci Chleb z niebaprosimy by dotarł onszczególnie do dzieci pierwszokomunijnych.

5.     W niedziele 24 lutego o godz. 1430 planujemy wyjazd do Łodzi na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapisy u ks. Arkadiusza.

6.        Dziś na g. 1600 zapraszają do Szkoły Podstawowej na przedstawienie p.t. Pinokio
z okazji Dnia Babci i Dziadka p. Dyrektor , nauczyciele i uczniowie kl. III.