OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVII OKRESU ZWYKŁEGO (4 X 2020 r.)

 

1.         Wróćmy myślą do misje parafialnych rozpoczętych 6 października ubiegłego roku i spróbujmy przybliżyć sobie ich treść, prosząc św. Michała Archanioła o pomoc w pogłębianiu przyjaźni z Bogiem a także o zwycięstwo nad pokusami szatana, chcącego wprowadzić człowieka w stan oddalenia od Stwórcy i Zbawiciela naszego; prośmy także św. Michała Archanioła o wstawiennictwo u Boga w sprawie ustąpienia pandemii wirusa Covid 19.  Sięgnijmy także myślą do 2 i 3 października 2010 r. Przypominając sobie nawiedzenie Maryi w Obrazie Jasnogórskim naszej parafii, rozważajmy w swoim sercu intymne spotkanie z Maryją naszą matką.  

 

2.        W przyszłą niedzielę przeżywamy XX Dzień Papieski. Z tej racji, jak każdego roku, złożymy ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej – serdeczne Bóg zapłać za to budowanie żywego pomnika wdzięczność św. Janowi Pawłowi II. 

 

3.        Jest prasa katolicka: nowy nr Opiekuna a w nim interesujący wywiad z ks. Janem Ludwiczakiem, którego często gościmy w naszej parafii oraz  pozostałe czasopisma. Dla dzieci nowy nr Anioła Stróża oraz Tęcza, Świat misyjny. Dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny.

 

4.        W poniedziałek uczniów klas ósmych: a, b i c zapraszamy na różaniec po którym będzie spotkanie z księdzem Karolem. We wtorek o godz. 1630 przed różańcem spotkanie ministrantów szkoły podstawowej. Na to spotkanie zapraszamy także kandydatów na ministrantów, prosząc rodziców, by zachęcili chłopców do służby Bożej w parafii.

 

6.        W piątek o godz. 1830 msza św. o błogosławieństwa.

 

7.        Na stronie internetowej parafii w zakładce KORONAWIRUS -  słowo do Parafian i inne artykuły został zamieszczony list Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dotyczący celebrowania liturgii w czasie i po pandemii COVID 19 – serdecznie zachęcamy do jego lektury.                                                                                                                                                                                             Proboszcz