OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (9 VIII 2020 r.)

1.         W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św.: w przeddzień tj. w piątek o g. 1800a w dzień uroczystościo g. 800, 1000, 1200 i 1700. W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za Poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św.

2.        Jest prasa katolicka nowy nr Opiekuna wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są interesujące książki o tematyce religijnej m.in. Matka Boża Łaskawa. Strażniczka Polski (edycja w 100-lecie cudu nad Wisłą), Powróćmy na Eucharystię (wyjaśnienie obrzędów Mszy św. szczególnie dla dzieci i młodzieży) a dla dzieci z serii Kocham Polskę wydanie w 100-lecie Cudu nad Wisłą, Byłam łączniczką kapelana, Ewangelia 2021. Dla dzieci jest Tęcza.

3.        W czwartek 13 sierpnia w dniu wejścia Pieszej Kaliskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w naszej parafii o godz. 1800 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, msza św.
a następnie różaniec fatimski – serdecznie zapraszamy.

4.        Msze św. w tym tygodniu wg wywieszonego w gablotce planu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Proboszcz