Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą (3 II 2013 r. )

1. W środę 6 lutego przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Św. Doroty, pierwszej Patronki naszej parafii. Sumę o godz. 1200 odprawi i kazania w ciągu dnia wygłosi znany nam z rekolekcji adwentowych ks. Robert Lewandowski, proboszcz z par. p.w. Narodzenia N.M.P. w Kaliszu na Zagorzynku. Zapraszamy Wiernych do odpustowego spotkania z pierwszą Patronką naszej parafii, ucząc się od Niej, szczególnie w Roku Wiary, wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi.

 

2. W czwartek 7 lutego pierwsza rocznica translacji relikwii Bł. Jana Pawła II i przekazanie Jego Obrazu do kultu publicznego w naszej świątyni. Przemyślmy naszą postawę wobec kultu bł. Jana Pawła II, uczestnicząc w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

 

3. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Apostolstwo Chorych, WPiS . Nasza Arka o św. Łukaszu i innych świętych lekarzy oraz Credo w nauczaniu bł. J.P.II. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Tęczaoraz Modlitewnik do patronów dzieci.Są do nabycia książki o tematyce religijnej, m.in. Nowenna do Jana Pawła II, album z filmem o św. Józefinie Bakhicie, dla dzieci szczególnie pierwszokomunijnych Chleb z nieba.            

 

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla Sióstr Klauzurowych. W piątek msza św. dla młodzieży o g. 1900 a w poniedziałek tylko wieczorem.

 

5. W przyszłą niedzielę na g. 1600 zapraszają do Szkoły Podstawowej na przedstawienie p.t. Pinokio z okazji Dnia Babci i Dziadka p. Dyrektor , nauczyciele i uczniowie kl. III.

 

6. W gablotce wywieszone są informacje o badaniach w Ośrodku Zdrowia tarczycy i drożności naczyń szyjnych oraz naczyń kończyn dolnych.

 

7. Serdeczne Bóg zapłać pp. Andrzejakom i p. Marii Miluśkiej właścicielom Składu Opałowego na ul. Św. Jana za dar ekogroszku dla świątyni tony 800 kg.