Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą ( 27 I 2013 r. )

1. W sobotę 2 lutego obchodzimy w liturgii święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o g. 800 i 1000. Błogosławienie świec podczas każdej Mszy św. Msza św. o g. 1800 jest Mszą św. niedzielną sprawowaną w sobotni wieczór.

 

2. W tym miesiącu minęła 38 rocznica tragicznej śmierci: proboszcza parafii Opatówek ks. kan. Mariana Bruzdy i wikariusza ks. Stefana Czerwińskiego oraz ks. Leonarda Krysiaka, proboszcza z Tłokini. Zapraszamy na Mszę św. w Ich intencji  w święto Matki Bożej Gromnicznej o g. 1000.

 

3. W tym tygodniu I-szy Piątek miesiąca. Msze św. o g. 700, 1700 dla dzieci i o g. 1800 dla starszych. Spowiedź przed i w czasie Mszy św., a dla dzieci od g. 1600.

 

4. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny ze znanym filmem Ludzie Boga, Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Cuda i Łaski, Apostolstwo Chorych(a w nim m.in. Orędzie Benedykta XVI na XXI Światowy Dzień Chorego), Tak rodzinie, z m.in. artykułem o 330 obrońcach Lwowa.Dla dzieci jest Ola i Jaś, Anioł Stróż, Tęczaoraz Modlitewnik do patronów dzieci.Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są do nabycia książki o tematyce religijnej, m.in. z serii U źródeł wiary, album z filmem o św. Józefinie Bakhicie, czarnoskórej niewolnicy, która odnalazła wolność w wierze w Jezusa Chrystusa, oraz wstrząsająca relacja niezwykłego człowieka – muzułmanina, którego kilkuletnie poszukiwania duchowe doprowadziły do wyznania wiary w Jezusa Chrystusa p.t. Syn Hamasu.

 

5. W przyszłą niedzielę, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa, złożymy do puszek ofiary na pomoc dla Sióstr Klauzurowych. W poniedziałek Msza św. tylko wieczorem.