OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ( 18 V 2020 r. )

1.  W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.          Jest do nabycia prasa katolicka m.in. Misje dzisiaj. Dla dzieci: Świat misyjny, Mały Gość Niedzielny z komiksem poświęconym Słudze Bożemu ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

3.         W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 1800 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

4.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu jako votum wdzięczności za Jego pobyt w naszej diecezji.

5.          Zainteresowanych Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu odsyłamy do informacji podanych w gablotce parafialnej.

6.      Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych i mszach św. codziennych. Wg nowych przepisów w liturgii w naszej świątyni  liturgii może uczestniczyć 68 osób.                                                                                                              proboszcz