OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 29 III 2020 r. )

1.        Dziękujemy Bogu za dar duchowego przeżywania czasu rekolekcji transmitowanych na falach eteru różnych stacji radiowych, telewizyjnych czy też w internecie. Korzystając z tych transmisji wykorzystujemy dobrze czas na wzór ewangelicznych niewiast. W tym czasie szczególniej zachęcamy do lektury Pisma św., prasy i książek o tematyce religijnej.

2.          Serdecznie pozdrawiamy wiernych z Cieni Trzeciej i Drugiej oraz wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która miała się odbyć w tych wioskach 27 marca. Jak Bóg pozwoli i dożyjemy wrócimy do tej cennej inicjatywy w przyszłym roku!

3.     Za tydzień Niedziela Palmowa. Pobłogosławienie Palm dla 5 uczestników liturgii przed Mszą św. za Parafian o godz. 1200

4.         W tej jakże smutnej i przykrej dla nas scenerii, niezależnie czy zmienią się restrykcje dotyczące troski o zdrowie i będziemy mogli w większej liczbie przyjść do świątyni czy też nie to tak jak co roku przygotujemy Grób Pański. Jeśli ktoś z Wiernych chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego to może to uczynić wpłacając swa ofiarę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary już złożone samorzutnie przez niektórych Parafian.

5.        Prosimy,by Wierni zechcieli przekazać swój 1% podatku na działalność Caritas diecezji kaliskiej.

6.       W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie przed mszą św. rano i wieczorem. Po wyspowiadaniu się, jeśli będzie więcej wiernych niż pięć osób to zostanie udzielona Komunia św. po której wracamy do domu, nie zostajemy w świątyni.