OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 22 III 2020 r. )

W razie problemów z odtworzeniem transmisji jest ona również dostępna pod poniższym adresem: MSZA ŚWIĘTA

1.     Serdecznie zachęcamy wiernych, zgodnie z nauczaniem naszych Pasterzy, do uczestnictwa w transmisjach nie tylko Mszy św., ale także nabożeństw: Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i rekolekcji wielkopostnych transmitowanych m.in. na kanale TVP3 w paśmie ogólnopolskim. Są to „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem". Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

2.      W tej sytuacji, która się wytworzyła w dniach przewidzianych rekolekcji czyli w poniedziałek i wtorek będą msze św. o godz. 900, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i po niej Msza św. i o godz. 1800. Prosimy, by w tym czasie łączyć się duchowo z odprawianymi nabożeństwami. Do świątyni wejdą zamawiający intencje i tylko tyle wiernych, by nie przekroczono liczby 50 osób. W poniedziałek pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Jeśliby liczba osób była większa niż 50 osób to zostanie udzielona Komunia św. a na mszy św. zostaną tylko osoby w liczbie czterdziestu kilku, gdyż do wyznaczonej liczby 50 osób włącza się także obsługę świątynną a więc kapłanów, służbę liturgiczną, p. organistę i p. kościelnego. Jeśli idzie o spowiedź to przed odprawianymi mszami będzie taka okazja. Można także umówić się na spowiedź telefonicznie, by zarówno spowiednikowi jak i penitentowi odpowiadał termin.

3.      W środę przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. U nas Msze św. rano o 700 i wieczorem o 1800. Oddanie dzieci pierwszokomunijnych pod macierzyńską opiekę Maryi odbędzie się w innym terminie.

4.              Jest do nabycia nowy numer Opiekuna wraz z innymi tytułami oraz są interesujące książki o tematyce religijnej.

5.                    Prosimy wiernych, by zechcieli przekazać swój 1 % podatku na Caritas naszej diecezji.

6.      Odnośnie do pogrzebów zapadły następujące decyzje władzy kościelnej: Obowiązuje przepis o zgromadzeniach do 50 osób. Dlatego w pogrzebach winna uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Dotyczy to również zgromadzeń w miejscach otwartych, a takim jest także cmentarz. Poza najbliższymi krewnymi nikt inny nie powinien w pogrzebie uczestniczyć. Spotkanie szerszego grona znajomych i przyjaciół można zorganizować po ustaniu stanu epidemii np. w pierwszą rocznicę śmierci. W odniesieniu do liturgii pogrzebowej: należy zrezygnować z organizacji konduktów (między kościołem a cmentarzem). Należy pamiętać o nieotwieraniu trumny.