OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ IV ADWENTU (22 XII 2019 r.)

1.      We wtorek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem nie ma Mszy św. Zgodnie z duchem polskiej tradycji w wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech radości wigilijnego stołu kierują naszą myśl ku Chrystusowemu Ołtarzowi, skąd bierzemy bezcenny skarb — Eucharystię, którą przeżywamy jako wielką tajemnicę wiary. To Ona, jak przypomina ludowi Bożemu, hasło nowego roku liturgicznego, daje nam życie!  Niech więc radość i pokój zarówno przy Wieczerzy Wigilijnej jak i przez całe Święta wypełniają  nasze i drogich nam serca Gości.

2.                W poniedziałek i we wtorek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna!

3.               W środę w uroczystość Bożego NarodzeniaMsze św.: o północy Pasterka w intencji Parafian, a w ciągu dnia  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. rano o godz. 800.

4.                W czwartek święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. Nie ma Mszy św. wieczorem!

               W niedzielę 29 grudnia o godz. o g. 11 30 koncert kolęd orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatówku – serdecznie zapraszamy.

5.           Radujemy się w naszej świątyni Betlejemskim Światłem Pokoju, które polscy harcerze przejęli od skautów ze Słowacji. Można to światło zabrać do swoich domostw, by nam przypominało o radości i pokoju, płynących z Groty Narodzenia.  

6.                Jest do nabycia prasa katolicka szczególnie Opiekun oraz podwójny nr Niedzieli z nagraniem kolęd i pastorałek w wykonaniu Golec u orkiestra oraz z kalendarzem przybliżającym postać Sługi Bożego ks. kar. Stefana Wyszyńskiego (nr podwójny – 10 zł), Gość Niedzielny, Cuda i Łaski Boże. Są książki religijne m.in. Ewangelia 2020, Boże Narodzenie. Zabawa z magnesami, specyficzny kalendarz miesięczny: We dwoje przez 365 dni (dla męża i żony), Miłość budzi nadzieję każdego dnia z myślami ks. Jana Twardowskiego oraz Biblia dla mężczyzn na każdy dzień roku i in.

       

7.                 W piątek 27 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie prosimy, by jeśli kolęda jest od rana przyjeżdżać po księży na godz. 830. Zachowujemy dotychczasowy porządek kolędy, chyba że zostanie podany inny. Uczniowie przygotowują zeszyty z religii z wpisem Katechety. Za tworzenie w czasie kolędy radosnej atmosfery modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane przy okazji kolędy w części przeznaczonej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego na inwestycje w parafii,  zostaną przeznaczone na odtworzenie schodów, które są w opłakanym stanie, prowadzących na chór i wieżę kościelną. Pamiątką tegorocznej kolędy jest książeczka pt. Wielka tajemnica wiary.  W czasie kolędy kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. w dzień powszedni łącznie z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w czwartek  są odprawiane rano o g. 700. Niedzielna Mszy św. w sobotni wieczór o g. 1800. Pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy danego dnia po Mszy św. porannej.

8.                W czasie wizyty duszpasterskiej czytamy fragment z Ewangelii św. Jana rodz. 6 od wiersza 53 d0 56 włącznie: Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie a Ja w nim.  

 

                                            Porządek kolędy w tym tygodniu:

Piątek 27 grudnia wyjątkowo od godz. 1000 (proszę przyjechać po księży o g. 930):

              Michałów Pierwszy, Murowaniec i Michałów Drugi: jeden ksiądz rozpocznie w Michałowie Drugim od pp. Śniegułów nr 1, a drugi ksiądz po zakończeniu Murowańca wejdzie na Michałów Drugi, począwszy od pp. Krzesińskich.

Sobota 28 grudnia od godz. 830:

              Józefów: dwóch księży.

Niedziela 29 grudnia od godz. 1430

              ul. Św. Jana Bloki

Poniedziałek 30 grudnia od godz. 830:

              Borów: całą wioskę dwóch księży  

                                                                                                                                                            Proboszcz