OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ II ADWENTU (8 XII 2019 r.)

1.                  Uczyńmy wszystko, współpracując z łaską Bożą, by rozpoczęte dziś rekolekcje adwentowe pogłębiły w naszym i w życiu tych za których jesteśmy odpowiedzialni przyjaźń z Chrystusem, przygotowując nas do radosnego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź rekolekcyjnĄ, która powinna nam pomóc w pracy nad doskonaleniem swej osobowości w wymiarze religijno – moralnym, rozpoczynamy w poniedziałekpół godziny przed każdą Mszą św. Uprzejmie prosimy, by nie odkładać spowiedzi na koniec adwentu, bo wtedy będzie trudniej skorzystać ze spowiedzi. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania prosimy, by uczestniczyli w roratach w czasie rekolekcji o g. 1630.

2.                 W zakrystii zgłaszamy adresy chorych, do których kapłani udadzą się z Panem Jezusem w poniedziałek po południu od g. 1430, a we wtorek przed południem od g. 1000, a po południu od g. 1430.  Prosimy o pomockierujących pojazdami, by kapłani mogli swobodnie dotrzeć do chorych.

3.                    W czasie rekolekcji Kancelaria Parafialna nieczynna!

4.                  Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla naszych Rodaków na Kresach Rzeczpospolitej.

5.                     Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Cuda i Łaski oraz  pozostałe czasopisma dla dorosłych, a dla dzieci Anioł Stróż.Są książki religijne m.in. Ewangelia 2020 i inne. Nabywamy świece adwentowe rozprowadzane przez Caritas po parafiach w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6.           W przyszłą sobotę, tj. 14 grudnia spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas ósmych: o g. 830 młodzieńców, a o g. 930 dziewcząt.

7.          We wtorek na roraty o godz. 1700 zapraszamy kl. VII a z którą po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. W środę zapraszamy na roraty kl. VII b a po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. W czwartek zapraszamy na roraty kl. VII c a po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.

8.                 W piątek po roratach spotkanie z ministrantami ze szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Chłopców i młodzieńców zachęcamy do służby ministranckiej, prosząc jednocześnie rodziców, by zechcieli zachęcić swoich synów do tej posługi ministranckiej.

9.                 W sobotę o godz. 1930 spotkanie z pielgrzymami udającymi się do Rzymu w dn. od 3 do 7 lutego 2020 r.

10.            U ks. Karola można się zapisywać na pielgrzymkę do Rzymu w dn. od 27 do 31 stycznia 2020 r. 

5 stycznia 2020 r. zapraszamy na godz. 1800 do hali Arena w Kaliszu na koncert kolęd „Betlejem w Polsce”. Wystąpią znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Mieczysław Szcześniak, Andrzej Lampert, Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Arka Noego
i inni.  Bilety w cenie 50, 60 i 80zł są do nabycia u nas w zakrystii (kilka sztuk) oraz w sklepiku przy Bazylice św. Józefa. Dochód z koncertu jest przeznaczony na budowę Domu Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu dla obłożnie chorych.

 

 

 

                                  

 

                                                                                              Proboszcz