OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXXII OKRESU ZWYKŁEGO (10 XI 2019 r.)

1.       Jutro w poniedziałek przeżywamy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszej parafii Msze św. o godz. 800, 1100 za Ojczyznę i o 1700. Po Mszy św. o g. 1100 zostanie w świątyni odśpiewany hymn narodowy (przynajmniej 4 zwrotki).

2.        Pamiętając o wskazaniu św. Ambrożego: O tych, których kochaliśmy za życia nie zapominajmy po śmierci, zgłaszamy do Kancelarii Parafialnej na wypominki jednorazowe i całoroczne.

3.           Jest do nabycia prasa katolicka: wraz z Opiekunem w którym mamy piękny akcent opatówecki, a także wiele artykułów o tematyce religijnej i patriotycznej  są pozostałe czasopisma: Gość Niedzielny, Niedziela, Apostolstwo  Chorych a dla dzieci nowy nr Tęczy i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są interesujące książki o tematyce religijnej i patriotycznej.

4.             Serdeczne Bóg zapłać składamy sobie nawzajem za składane dziś na tacę ofiary przeznaczone na zakup ekogroszku, byśmy mogli w zimie korzystać z bardziej komfortowych warunków modlitwy.

5.            Informujemy, że aż do odwołania w Punkcie Charytatywnym nie będziemy przyjmować odzieży i obuwia. W pobliżu poczty znaleziono obrączkę z wygrawerowaną datą. Po odbiór należy zgłosić się na pocztę.

6.            Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś zwracamy uwagę na Kościół w Sudanie Południowym, wspierając go modlitwą a w przyszłą niedzielę ofiarami składanymi na ten cel do puszek przed świątynią.

7.            W sobotę 16 listopada o godz. 1900 w muzeum Historii Przemysłu VI Koncert Młodych Talentów oraz inauguracja portalu Witraże Ziemi Kaliskiej – serdecznie zapraszamy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                           Proboszcz