OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIV OKRESU ZWYKŁEGO (15 IX 2019 r.)

1.         Z racji modlitwy pod Krzyżem na lotnisku w Kruszynie metropolita krakowski napisał: Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka. Niech ta zachęta  będzie realizowana w naszym codziennym życiu.       

2.         Jest prasa katolicka: nasz diecezjalny Opiekun, Cuda i Łaski, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Dla dzieci są: Anioł Stróż, Tęcza.

3.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś po Mszach św. przed kościołem do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.         W gablotce parafialnej jest wywieszony afisz o naborze na bezpłatny kurs opieki nad osobami przewlekle chorymi. Mogą w nim uczestniczyć osoby od 16 roku życia. Rozpoczęcie kursu 23 września br. Kurs jest organizowany przez Fundację Mocni Miłością we współpracy z Wyższą Szkołą Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

4.         W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z Grupą O. Pio i Żywym Różańcem. W środę o g. 1930 spotkanie z ministrantami klas ósmych i szkół średnich. W czwartek katecheza dla dorosłych w salce nad zakrystią. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z Oazą Młodych. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z dziećmi z chórku parafialnego i chcącymi śpiewać w chórku.

                                                                                                                                                                               Proboszcz