OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO (4 VIII 2019 r.)

1.     We wtorek 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 800, 1100 i o 1800. Tak ułóżmy zajęcia domowe, by w tym ważnym dla naszej duchowości dniu uczestniczyć we Mszy św. Odpust w Iwanowicach.

2.        Z radością informujemy, że w piątek 9 sierpnia w święto św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)  o godz. 700 Msza św. na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy w Grupie Oliwkowej. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczorowej!!! Serdecznie zapraszamy na odprowadzenie pielgrzymki. Zapisy trwają do wtorku włącznie, czyli do 6 sierpnia. Prosimy, by jak najwięcej wiernych zdecydowało się na tę formę modlitwy, zachęcając znajomych, przyjaciół także spoza parafii. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej stoi skrzyneczka, do której można wrzucać karki z intencjami modlitewnymi powierzonymi modlitwie pielgrzymów.

3.      Jest prasa katolicka m.in. nasz Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Dziękując za gościnę na trasie pielgrzymki darem modlitwy zostawmy przyjmującym nas  także jakąś pamiątkę, materialny wyraz naszej wdzięczności:dobrą książkę religijną, Ewangelię 2020, widokówkę kościoła itp.

4.        W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne Radio Rodzina. Msze św. w tym tygodniu wg podanego w gablotce parafialnej planu.  

5.           13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. W Częstochowie planujemy wejście do multimedialnego muzeum ukazującego Jerozolimę z czasów męki pańskiej. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy po Mszy św. o godz. 600. Koszt 60 zł., łącznie z biletem wstępu do muzeum. Jak co roku jest to także okazja do podzielenia się darami serca z siostrami obliczankami, prowadzącymi w Częstochowie dom dla niepełnosprawnych chłopców – za włączenie się w tę pomoc serdeczne Bóg zapłać.  

                                                                                                                                                                                Proboszcz