OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVII OKRESU ZWYKŁEGO (28 VII 2019 r.)

1.   W czwartek 1 VIII przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych Powstańcach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.  

2.    Zapisy do udziału w Pieszej pielgrzymce do Częstochowy w Grupie Oliwkowej w czasie otwarcia kancelarii parafialnej. Ostatni dzień zapisów 6 sierpnia. Dziękując ludziom za gościnę na trasie pielgrzymki darem modlitwy zostawmy Im  także jakąś pamiątkę, wyraz naszej wdzięczności: dobrą książkę religijną,  widokówkę kościoła  itp. Idący pierwszy raz niech się nie lękają o noclegi. Mamy problemy z samochodem na bagaże pielgrzymów i z busem do kuchni. Jeśliby ktoś z Państwa mógł pomóc w tej materii to bardzo prosimy o  kontakt z kapłanami lub p. Karoliną.

3.    W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki. Do skrzynki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej można składać intencje do pielgrzymkowej wspólnoty modlitwy. 

4.    W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i  o g. 1700. Spowiedź rano tylko przed Mszą św. a po południu od godz. 1600. 

5.     Jest do nabycia prasa katolicka m.in. nasze Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są książki o tematyce religijnej i patriotyczna np. Kocham Polskę, Księga małego patrioty i inne. 

6.        Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu poszukuje kandydatów (kobiet i mężczyzn) do ochotniczych form służby wojskowej. Szczegółowe informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się na plakacie informacyjnym wywieszonym w gablotce parafialnej przed naszym kościołem.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                                                          Proboszcz