Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu (23 XII 2012 r.)

1. W poniedziałek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem nie ma Mszy św. Zgodnie z duchem polskiej tradycji w wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech radości wigilijnego stołu kierują naszą myśl ku Chrystusowemu Ołtarzowi, skąd bierzemy bezcenny skarb — Eucharystię. Radość i pokój, płynące z Betlejemskiej Groty niech wypełnia  nasze serca i drogich naszemu sercu Gości.

2. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św.: o północy Pasterka w intencji Parafian, a w ciągu dnia  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. o godz. 800.

3. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Wpis m.in. z artykułem naszego ks. bpa seniora S. Napierały,  Miłujcie się( warto m.in. zwrócić uwagę na artykuł Z granicy życia i śmierci), Nasza Arka, Cuda i Łaski.  Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż i Świat Misyjny. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny z domową szopkąi Wzrastanie.  Dla rodziców Sygnały troski. Są książki o tematyce religijnej. Zwróćmy uwagę na specyficzny modlitewnik  Ewangelia 2013 na każdy dzień roku w wydaniu kieszonkowym i z większym drukiem oraz na kalendarz diecezjalny na 2013 r., Pismo święte  i inne . Zainteresowanych dziejami parafii z racji 100-lecia konsekracji naszego kościoła polecamy książkę Z dziejów parafii, a także medal z tej okazji wydany (Ci z Państwa, którzy nabyli medale, mogą uregulowawszy wygrawerowanie daty, wymienić je na aktualnie rozprowadzane). W ramach Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom nabywamy świece na stół wigilijny, które – w dogodny dla nas dzień – zanosimy na groby naszych bliskich.

4. W przyszłą niedzielę 30 XII święto Świętej Rodziny. W wigilię kancelaria parafialna nieczynna. W czwartek nie ma Mszy św. rano – intencja przyjęta na g. 700 zostanie odprawiona o g. 1800. Zamawiającą tę intencję Osobę prosimy o kontakt z księdzem.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: p. Halinie Filipiak z ul. Kościelnej i p. Henrykowi Młynkowi z Szulca.

Kolęda

W piątek 28 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie prosimy, by jeśli kolęda jest od rana przyjeżdżać po księży na godz. 830. Zachowujemy dotychczasowy porządek kolędy. Uczniowie przygotowują zeszyty z religii z wpisem Katechety. Za tworzenie w czasie kolędy radosnej atmosfery modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane przy tej okazji w części przeznaczonej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, na kościół  zostaną zainwestowane w konserwację ostatnich dotąd nie zrobionych drzwi w kościele od strony zakrystii. Pamiątką kolędy dla rodziny jest modlitewnik Panie, przymnóż nam wiary. W czasie kolędy kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy św. Msze św. w dzień powszedni są odprawiane rano. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o g. 1800. W sobotę wieczorem niedzielna Msza św. o g. 1800. W czasie wizyty duszpasterskiej czytamy fragment Listu do Rzymian z rozdz. 10 od wiersza 9 do 13.

Tekst Pisma świętego czytany przez Ojca Rodziny w czasie kolędy:

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.