OGŁOSZENIA NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (23 VI 2019 r.)

1.         Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w procesji eucharystycznej w każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 1800, niezależnie od uczestnictwa Wiernych danej wioski, którzy troszczą się w danym dniu o procesję Eucharystyczna i obsadę liturgiczną Mszy św. W poniedziałek Wierni z Michałowa Pierwszego i Drugiego, we wtorek Wierni z Cieni Trzeciej, w środę Wierni z Cieni Drugiej i Bogumiłowa a w czwartek z Michałowa Trzeciego. W czwartek 27 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 1800, procesja eucharystyczna, błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę, chór i Wszystkich Wiernych.W tym dniu ks. Proboszcz obchodzi imieniny  zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

2.         W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek o g. 800 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdzia na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych. Prosimy także o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządkuJezus czeka na Ciebie!!!

3.         W sobotę w drugi dzień 40-Godzinnego Nabożeństwa uroczystość świętych Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 800 i 1100taca przeznaczona jest na Świętopietrze. O g. 1500 Godzina Miłosierdzia. Msza wieczorna jest Mszą św. niedzielną.  

4.         W przyszłą  niedzielę 30 czerwca odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi rektor naszego seminarium ks. Marcin Załężny. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę, chór i całą asystę. Na wspólne świętowanie zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół. 

5.         Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Apostolstwo Chorych. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z plastykową bransoletką na rękę.Są książki o tematyce religijnej m.in. Najświętsze Serce Jezusa nadzieja dla świata, Księga obietnic. Łaski przyrzeczone przez Jezusa i Maryję.

6.         Dziś po każdej Mszy św. z godnie z poleceniem  Biskupa Kaliskiego Edward Janiak odśpiewamy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny...". Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostano w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.                                                                           

                                                                                                                      Proboszcz