OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ( 16 VI 2019 r. )

1.                     We środę na godz. 1000 zapraszamy klasy ósme ze Szkoły Podstawowej na Mszę św. dziękczynną a na godz. 1200 zapraszamy młodzież, kończącą gimnazjum. O g.1630 próba sypania kwiatków – zapraszamy dziewczynki z kl. trzecich i czwartych, oraz dzieci młodsze, jeśli mają białą sukienkę i przyjdą z opiekunem.

2.                    W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w  przeddzień uroczystości Bożego Ciała: we środę o godz. 1800 a w dzień uroczystości o godz. 800, suma o godz. 1000 i po niej wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie ołtarzy przy tych samych posesjach jak dotychczas, o ozdobienie domów na trasie procesji, o udział asysty, chóru, orkiestry i wszystkich Wiernych. Chłopcy z klas trzecich czwartych poniosą różaniec. Po południu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 1700. W tym dniu kończy się w naszej diecezji czas Komunii św. wielkanocnej. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia uczestniczymy w procesji Eucharystycznej po Mszy św. wieczorowej. W poszczególne dni oktawy wierni z poszczególnych wiosek przygotowując procesję wokół świątyni uczestniczą w liturgii Eucharystycznej w intencji danej wioski sprawowanej, zgodnie z tym co z państwem sołtysów ustalił ks. Karol. I tak w piątek 21 VI o godz. 1800 Wierni z wioski Borów, w sobotę Wierni z Józefowa, w niedzielę Wierni z Cieni Folwark, Cieni Pierwszej i Michałowa Czwartego.

3.                    W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej rektora seminarium OO. Redemptorystów w Tuchowie ks. dr Macieja Sadowskiego, który przybliży nam problematykę misyjną. Będzie można nabyć płytę Misjonarzy nadziei pt. Credo. W tym dniu modlimy się szczególnie w intencji naszych Ojców, prosząc o niebo dla Zmarłych i o błogosławieństwo dla Żyjących.

4.                 Jest do nabycia prasa katolicka nowy nr Opiekuna, Gościa Niedzielnego,  Niedzieli, Apostolstwo Chorych. Dla dzieci: Anioł Stróż. Dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny z plastykową bransoletką na rękę. Są książki o tematyce religijnej.

5.                     W poniedziałek 17 czerwca Kancelaria parafialna nieczynna.

6.                     2 lipca br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do uczestnictwa w której serdecznie zapraszamy P.T. Nauczycieli i Wychowawców.

proboszcz