OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ( 2 VI 2019 r. )

1.      W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość  Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres Wielkanocny.

2.          W poniedziałek 3 czerwca i we wtorek 4 czerwca Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.          W Pierwszy Czwartek miesiąca po Mszy św. wieczorowej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne: męskie i żeńskie.

4.          W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano tylko przed Mszą św. a po południu od godz. 1600.

5.         Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny, Misyjne drogi, Niedziela, Apostolstwo Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Anioł Stróż, Świat misji. Dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny. Są książki o tematyce religijnej m. in.Porwany w Iraku, Królowa Polski. Biografia, Youcat dla dzieci. Katolicki katechizm dla dzieci i rodzicówze wspaniałym słowem papieża Franciszka, który m.in. prosi: „Drodzy Rodzice, miejcie u siebie ten „mały” katechizm i znajdujcie czas, by czytać go z Waszymi dziećmi. Strona po stronie, tajemnica wiary za tajemnicą wiary, pytanie za pytaniem. Pomóżcie Waszym dzieciom odkryć miłość Jezusa!”

6.          W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na K.U.L. – za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7.           Już dziś informujemy Wiernych, że Msza św. na cmentarzu grzebalnym wraz z wypominkami za zmarłych, których imiona można zgłaszać w kancelarii parafialnej, zostanie odprawiona w poniedziałek 10 czerwca o g. 1800 w święto N.M.P. Matki Kościoła.                                                                                                          proboszcz