Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu (16 XII 2012 r.)

1. Wiernym uczestniczącym w rekolekcjach adwentowych gratulujemy dobrze wykorzystanego czasu łaski dla formacji ich życia religijno–moralnego w wymiarze osobistym, rodzinnym i parafialnym. Młodzieży gratulujemy otrzymania indeksu Kandydata do Bierzmowania.

2. Jest do nabycia prasa katolicka Opiekun, Gość Niedzielny (m.in. wstrząsający artykuł Motyl na języku o tragedii dzieci), Przewodnik Katolicki, Wpis,  Miłujcie się z wieloma ważnymi artykułami, mogących być kontynuacją rozważań rekolekcyjnych.  Dla dzieci jest Ola i Jaś, Tęcza, Anioł Stróż i Świat Misyjny. Dla uczniów od klasy 6 i dla młodzieży Mały Gość Niedzielny z domową szopkąi Wzrastanie  w którym warto zwrócić uwagę na Sierociniec w Wagli (m.in. męczeństwo 11-letniej Marii Zheng Xu). Dla rodziców Sygnały troski. Są książki o tematyce religijnej z których wskażemy m.in. na: Smaki Biblii. Przepisy kulinarne dla każdegoi modlitewnik dla młodzieży Youcat, określany przez młodzież jako ich modlitewnik, perełki Bożonarodzeniowe, Historię ukrytą w czekoladzie – opowieść  o tym co najważniejsze w Święta Bożego Narodzenia z nowelą filmową (Anna Dymna, Jerzy Trela i inn.), Opowieść o najpiękniejszym prezencie z filmem Mikołaj, chłopiec, który został świętym, kalendarz diecezjalny i inne.

3. W środę na Roraty przyniesione zostanie Światełko Betlejemskie. W piątek o godz. 1800 Msza św. dla młodzieży. W piątek 21 XII Noc Konfesjonałów  w Kaliszu od g. 1900 do 2400  – informacje na afiszach.

4. Pani Dyrektor, Rada Rodziców, Klasa I b i Chór Szkolny Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów zapraszają na jasełka 19 XII b.r. o g. 1700, które odbędą się w holu szkoły.

5. W ramach Wigilijnego dzieła Pomocy dzieciom i charytatywnej działalności parafii rozprowadzane są świece i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas Diecezjalnej i parafii. Świece te po Wieczerzy wigilijnej zanosimy na groby naszych bliskich. Są też świece ze światłowodem i z figurkami stajenki betlejemskiej mieniące się różnymi kolorami. W minionym tygodniu ze złożonych ofiar na opał zakupiono 10 t. ekogroszku. Jeszcze raz Bóg zapłać za troskę o świątynię.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: p. Tadeuszowi Tomaszewskiemu z ul. Parkowej, pp. Monice i Łukaszowi Tomaszewskim z ul. Piaskowej i bezimiennie jednej rodzinie.