OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 7 IV 2019 r. )

1.        Dziękujemy Bogu za dar czasu rekolekcyjnego dla dorosłych, dzieci i młodzieży i gratulujemy wszystkim, którzy ten dar dobrze wykorzystali na wzór roztropnych niewiast ewangelicznych.

2.         W piątek 12 kwietnia Droga Krzyżowa w świątyni rano po Mszy św. o g. 700. Nie ma Mszy św. wieczorem. O godz. 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w Cieni Folwark i idziemy do Cieni Pierwszej.  Do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej serdecznie zaprasza wszystkich Parafian wspólnota obydwu wiosek. Jest prośba, by wziąć z sobą lampiony.

3.        Za tydzień Niedziela Palmowa. Pobłogosławienie Palm iProcesja z palmami przed Mszą św. za Parafian o godz. 1200!!!

4.         Bóg zapłać za ofiary składane dziś na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Na ten cel można składać także ofiary do puszki na lewym filarze świątyni.

5.        Jest do nabycia nowy nr Opiekuna, Gościa Niedzielnego (dołączony film o św. Ignacym Lojolą), Niedzieli, Cudów i Łask,  Apostolstwa Chorych.Dla dzieci: Anioł Stróż. Są interesujące książki m.in.: Zostań z nami Panie Jezu, Wszystko o spowiedzi. Poradnik penitenta, Czysta męskość. Co każdy chłopak powinien wiedzieć o byciu z dziewczyną, Co gryzie nastolatka, Wielkanocny elementarzi inne.

6.       Prosimy,by Wierni zechcieli przekazać swój 1% podatku na działalność Caritas diecezji kaliskiej.

7.        W przyszłą sobotę spotkaniedla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej: 830 młodzieńcy, 930 dziewczęta. Proszę zabrać z sobą Pismo św. W przyszłą niedzielę młodzież przed mszami św. będzie rozprowadzać palemki. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego młodzieży w dn. 1–4 maja pt. Niebo jest w nas.

8.       W środę 10 kwietnia od g. 2000 będzie w naszej świątyni trwała jedna stacja Nowenny Pompejańskiej w ramach Modlitwy Pompejańskiej bez Granic, organizowanej przez fundację Królowej Różańca Świętego i Instytut Myśli Schumana.