OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU ( 31 III 2019 r. )

1.         Uczyńmy wszystko, by rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne zostały owocnie przeżyte. Prośmy Boga za tymi którzy nie chcą usłyszeć rekolekcyjnego zaproszenia Kościoła, by dotarło do nich Jezusowe wołanie wróć synu, wróć. Z racji rekolekcji kancelaria parafialna do środy włącznie nieczynna!

2.        Spowiedź w czasie rekolekcji w poniedziałek od godz. 830 wg ustalonego porządku pół godziny przed każdą mszą św. Uprzejmie prosimy, by odprawiający pierwsze piątki miesiąca skorzystali ze spowiedzi w poniedziałek a Pierwszy piątek uczestnicząc we mszy św. przystąpili do komunii św. Do Chorych, których adresy zgłaszamy w zakrystii kapłani udadzą się we wtorek od godz.  1000 2 księży a po południu od g. 1400 3 księży. Prosimy o pomoc kierowców, by można spokojnie dotrzeć do chorych z posługą sakramentalną.

3.      W przyszłą niedzielę, naszym zwyczajem, taca przeznaczona jest na kwiaty i wystrój Grobu Bożego – za złożone na ten cel ofiary serdeczne Bóg zapłać.  

4.      Jest do nabycia nowy nr Opiekuna i pozostała prasa wraz z książkami o tematyce religijnej. Dla dzieci ale i dla starszych jest niezwykle przydatny Wielkanocny elementarz. Niech lektura prasy i książki religijnej pomoże nam w przeżywaniu rekolekcji.

5.      We wtorek 2 kwietnia mija 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Mając w naszej świątyni Jego relikwie prośmy przy nich o potrzebne łaski a szczególnie o wytrwanie w wierze, dziś kiedy jest tyle ataków Kościoła Chrystusowego i rodziny.

6.      W środę nie ma Mszy św. wieczorem.

                                                                                                                              proboszcz