OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (10 II 2019 r.)

1.    W poniedziałek 11 lutego przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji Chorych i ich Opiekunów o godz. 1100 z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2.      Jest do nabycia prasa katolicka: nasz diecezjalny Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci nowy nr Anioła Stróża. Nowy nr Miłujcie się niesie z sobą dużo treści związanych z doświadczeniem życia po śmierci oraz szczególnego działania Bożej łaski w życiu poczętych dzieci w czasie Ich rozwoju w łonach matek, o czym daje świadectwo lek. Med. P. Laura Grześkowiak.interesujące pozycje książkowe Z depresji do wiary, Maryja płacze na Ukrainie, Zobaczyć niebo. Historie prawdziwe, dla chorych ale nie tylko dla nich poradnik i modlitewnik zarazem Czynić dobro cierpieniem. Na stronie internetowej jest podany program pielgrzymki do Włoch.

3.        W środę od g. 1900 do 2000 zajęcia w hali sportowej dla scholki i ministrantów, a od g. 2000 do 2100 dla starszych ministrantów. W czwartek po Mszy św. wieczorowej katecheza dla dorosłych o tematyce biblijnej, prosimy o przyniesienie Pisma św. W piątek kancelaria parafialna nieczynna. W sobotę o g. 1000 zbiórka młodszych ministrantów do klasy piątej włącznie, a po mszy św. wieczorowej spotkanie z ministrantami od kl. szóstej wzwyż. W niedzielę o g. 1430 spotkanie oazy rodzin, a po mszy św. wieczorowej spotkanie zainteresowanych turystyką rowerową.    

4.       W przyszłą sobotę 16 lutego odbędą się w kaplicy św. Anny spotkania tylko dziewcząt, przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania: o godz. 900 dziewczęta z kl. 7 Szkoły Podstawowej, o godz. 1000 dziewczęta z kl. 8 Szkoły Podstawowej, a o godz. 1100 dziewczęta z kl. 3 Gimnazjum. Obecność obowiązkowa. Zabieramy ze sobą Pismo Święte, indeksy i długopisy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

5.    Fundacja Mocni Miłością organizuje spotkanie dla par pt.: "Ale jazda..." o komunikacji małżeńskiej 2 marca, godz.1600, aula PWSZ w Kaliszu. Więcej szczegółów o zapisach i biletach na plakacie w gablocie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Proboszcz