OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (3 II 2019 r.)

1.         W środę 6 lutego przeżywamy odpust św. Doroty, pierwszej Patronki naszej parafii. Jako ludzie wierzący i parafianie opatóweccy powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 800, suma za Parafian o godz.1100  i wieczorem o g. 1800. Sumę odprawi i kazania wygłosi ks. mgr Sebastian Kąkol, wikariusz z Koźminka. W tym dniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2.      W pierwszy czwartek 7 lutego nasza parafia przez swych delegatów uczestniczy wraz z parafiami dekanatu w modlitwie w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Uprzejmie proszę, by w parafialnej pielgrzymce udać się w tym dniu na godz. 1700, zgodnie z zaproszeniem Pasterza Diecezji, do sanktuarium św. Józefa gdzie razem spotkamy się we wspólnocie modlitwy. Byłoby dobrze uczestniczyć w tym spotkaniu z naszym pielgrzymkowym napisem Opatówek. W parafii zaś po Mszy wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

3.  Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż.  Jest Pismo św. Nowego Testamentu wydane dużą czcionką. Są książki o tematyce religijnej m.in. 10 ateistów zmienia autobus, Poradnik i modlitewnik dla Chorych czynić dobro cierpieniem.

4.       Dziękujemy za ofiary składane dziś do puszek na pomoc dla Sióstr Klauzurowych z racji obchodzonego 2 lutego Dnia Życia Konsekrowanego, serdeczne Bóg zapłać.

5.    W przyszłą niedzielę będziemy gościli wśród nas p. Romana Kempińskiego, popularnego Romcia Tomcia, który dając świadectwo wiary, zaprezentuje swoje publikacje, rymowane Ewangelie, zachęcające do rodzinnego  czytania Pisma świętego. Będzie także podpisywał rymowanymi dedykacjami swoje utwory. Zachęcamy do skorzystania z propozycji Romcia Tomcia.

6.       W poniedziałek nie ma Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. wieczorowej zebranie ministrantów od klasy szóstej wzwyż.                                                                                                                                                                                                                                       Proboszcz