OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ IV ADWENTU (23 XII 2018 r.)

1.               W poniedziałek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 600 (!!!) zostaną odprawione ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem nie ma Mszy św. Zgodnie z duchem polskiej tradycji w wigilię Bożego Narodzenia zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech radości wigilijnego stołu kierują naszą myśl ku Chrystusowemu Ołtarzowi, skąd bierzemy bezcenny skarb — Eucharystię.Radość i pokój niech przy Wieczerzy Wigilijnej i przez całe Święta wypełniają  nasze serca i drogich naszemu sercu Gości.

2.        W poniedziałek z racji wigilii Bożego Narodzenia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna!

3.         We wtorek w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św.: o północy Pasterka w intencji Parafian, a w ciągu dnia  o godz. 1000,  1200  i  1700.  Nie ma Mszy św. rano o godz. 800.

4.       W środę święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200. Nie ma Mszy św. wieczorem. W tym dniu tj. 26 grudnia o g. 11 30 koncert kolęd orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatówku – serdecznie zapraszamy.

5.      W piątek zostało przyniesione do naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, które polscy harcerze przejęli od skautów ze Słowacji. Można to światło zabrać do swoich domostw, by nam przypominało o radości i pokoju Betlejem.

6.        Jest do nabycia prasa katolicka nowy nr Miłujcie się, Niedziela, Gość Niedzielny, Misje dzisiaj, Świat misyjnyi pozostałe czasopisma religijne, rozprowadzane w parafii.Są książki religijne m.in. Ewangelia 2019, Boże Narodzenie. Zabawa z magnesami, Myśl właściwie, żyj szczęśliwie. 365 refleksji na każdy dzień z abp. Fultonem J. Sheenem, Kalendarz Rolników, specyficzny  kalendarz miesięczny dla dzieci: Mój dzień ZOO z Biblią i in.

7.              Szkolne Koło Caritas i Parafialny Punkt Charytatywny dziękują za szczodre i ofiarne wsparcie ostatnich akcji charytatywnych. Razem ze społecznością szkolną zebraliśmy ok. 120 tytek charytatywnych i reklamówek wypełnionych żywnością i środkami chemicznymi, 14 paczek z prezentami dla samotnych mam i ich dzieci z Domu Poczętego Życia w Odolanowie oraz 343 zł. z ofiar za sianko wigilijne – jeszcze raz: serdeczne Bóg zapłać.

8.              W czwartek 27 XII rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie prosimy, by jeśli kolęda jest od rana przyjeżdżać po księży na godz. 830. Zachowujemy dotychczasowy porządek kolędy. Uczniowie przygotowują zeszyty z religii z wpisem Katechety. Za tworzenie w czasie kolędy radosnej atmosfery modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane przy okazji kolędy w części przeznaczonej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego na inwestycje w parafii,  zostaną przeznaczone na wymianę najmniejszego dzwonu, który jest pęknięty. Pamiątką tegorocznej kolędy jest książeczka pt. W mocy Bożego Ducha!.  W czasie kolędy kancelaria parafialna nieczynna. Msze św. w dzień powszedni łącznie z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w czwartek  są odprawiane rano o g. 700. Niedzielna Mszy św. w sobotni wieczór o g. 1800. Pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy danego dnia po Mszy św. porannej.

9.              W czasie wizyty duszpasterskiej czytamy fragment z Listu św. Pawła do Rzymian rozdz. 12 od wiersza 17 do 18 włącznie: Nikomu złem za zło nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wszystkim ludziom. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.    

7.        Ksiądz Karol planuje zorganizować pielgrzymkę do Włoch w dn. od 17 do 26 sierpnia 2019 r. program jest wywieszony w gablotce parafialnej, gdzie zainteresowani mogą go przeczytać.

                                                                                                                                                                                                                              Porządek kolędy w tym tygodniu:

Czwartek 27 grudnia wyjątkowo od godz. 900:

              Józefów: dwóch księży

Piątek 28 grudnia od godz. 830:

              Michałów Trzeci, począwszy od p. Czerniewiczów a po jego skończeniu Michałów Czwarty, począwszy od p. Jakubczaków: jeden ksiądz

              Cienia Trzecia: drugi ksiądz

Sobota 29 grudnia od godz. 830:

              Michałów Pierwszy, Murowaniec i Michałów Drugi od p. Krzesińskich jeden ksiądz a drugi ksiądz Michałów Drugi, począwszy od pp. Śniegułów nr 1.