OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVIII OKRESU ZWYKŁEGO (14 X 2018 r.)

1.    W przyszłą niedzielą rozpoczynamy 22 Tydzień Modlitw za Misje Katolickie— hasłem są słowa „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię". Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane za tydzień do puszek na działalność misyjną Kościoła.

2.      16 października z racji 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu różaniec ofiarujemy w intencji parafii, byśmy, tak jak tego uczył św. Jana Paweł II, wiernie trwali przy Chrystusie i Kościele.

3.        18 października w święto św. Łukasza Ewangelisty różaniec ofiarujemy w intencji pracowników lecznictwa.

4.   19 października w 34 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki ( 19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o pomyślność dla Ojczyzny oraz  o szybką Jego kanonizację – w tej intencji ofiarujemy różaniec. 

5.     Jest prasa katolicka: wraz z Opiekuneminne czasopisma m.in. Miłujcie się (Dar wieczystej adoracji, On pragnie być jak najbliżej nas, Eucharystia – dar największy, Tylko cud mógł odmienić moje życie, itp.), Gość Niedzielny, Niedziela. Dla dzieci Anioł Stróż z płytą. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny z dziesiątką różańca na rękę. Jest Kalendarz dla rolników i są kalendarze diecezjalne.

6.   Szkoły Żak oferują możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych w niektórych wypadkach nawet bez matury. Zachęcamy do zdobycia wiedzy w zawodzie florysty lub opiekuna medycznego. Nauka jest bezpłatna. Więcej danych w gablotce parafialnej. Bardzo byśmy zachęcali panie i panów, także w wieku emerytalnym, na zdobycie umiejętności florysty. Przyda się to zarówno w pracy zawodowej (otrzymuje się dokument florysty) jak i w praktyce domowej.  

7.    Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na papieski fundusz stypendialny.

8.     W środę nie ma Mszy św. rano.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Proboszcz