OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXVI OKRESU ZWYKŁEGO (30 IX 2018 r.)

1.         W poniedziałek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie z wyjątkiem soboty różaniec o godz. 1700. Zaraz po nabożeństwie Msza św. W sobotę różaniec o g. 1800, a w niedzielę o godz. 1630, tj. pół godziny przed Mszą św. Prosimy, by uczestniczący w niedzielę we Mszy św. wieczorowej zechcieli zaczynać Eucharystię od udziału w modlitwie różańcowej. Uczyńmy wszystko, by zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli gorliwie uczestniczyli w tych nabożeństwach. Z racji nabożeństwa różańcowego kancelaria parafialna w poniedziałek, piątek i sobotę jest czynna tak jak dotychczas tj. o g. 900 a w pozostałe dni tygodnia tj. we wtorek, środę i czwartek po mszy św. Różaniec prowadzą: w poniedziałki gimnazjum, we wtorki kl. 7 i 8, w środy kl. 4 i 5 i 6, w czwartki schola i ministranci, w piątki klasy od O do 3 wraz z rodzicami a w soboty i niedziele na przemian Żywy Różaniec, Grupa O. Pio, Grupa Oliwkowa, chór. Tylko dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym a nie ktokolwiek inny otrzymają 1 października książeczkę Polska z Jezusem i Maryją do której będą wklejać każdego dnia otrzymane naklejki.

2.      Jest prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci Anioł Stróż, a dla młodszej młodzieży Mały Gość Niedzielny z dziesiątką różańca na rękę. Są książki o tematyce religijnej m.in. Ojciec Pio. Potęga świętości, Różaniec z grudką ziemi z Góry Oliwnej, Kościół na straży polskiej niepodległości  i inne.  

3.       W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed i w czasie Mszy św., a po południu od godz. 1600.

4.        W przyszłą niedzielę tj. 7 października wyruszy sprzed kościoła o g. 700  pielgrzymka do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii lub u p. Teresy. Gdyby ktoś z Państwa chciał ze swoich upraw podzielić się z siostrami, prowadzącymi dom dla niepełnosprawnych chłopców to może to uczynić dostarczając produkty w przeddzień na plebanię lub w dzień wyjazdu.

5.         Ksiądz Karol we środę zaprasza na halę sportową w godz. od 1900 do 2000 ministrantów ze szkoły podstawowej do kl. piątej a od g. 2000 do 2100 starszych ministrantów i młodzież z oazy.

6.  W Pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzina Święta od godz. 2000 do 2100. Zakończenie kompletą, tj. modlitwa brewiarzowa, kończąca dzień i Apelem Jasnogórskim.

7.         W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z oazą młodzieżową. W sobotę zaś o godz. 930 spotkanie z ministrantami szkoły podstawowej do kl. piątej. W niedzielę o g. 1500 spotkanie z Oazą rodzin.

8.        Nowa tablica, która pojawiła się w naszej świątyni ku czci bł. Franciszka Stryjasa jest dla nas powodem do dumy i wdzięczności Bogu za wyniesienie na ołtarze męczennika Eucharystii, którego męczeństwo miało pierwszą po aresztowaniu stację na posterunku w Opatówku na wikariacie. Prosząc Patrona katechetów o błogosławieństwo w katechezie parafialnej ucałujemy dziś w tej intencji po mszy św. Jego relikwie.     

                                                                                                                       Proboszcz