OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIV OKRESU ZWYKŁEGO (16 IX 2018 r.)

1.         W tym tygodniu przeżywamy święto św. Stanisława Kostki i święto św. Mateusza i Ewangelisty. Prośmy za Ich wstawiennictwem o opiekę na dziećmi i młodzieżą oraz o to, by wierni chętnie sięgali do lektury Pisma św.   

2.      Jest prasa katolicka: prosimy, by diecezjalny Opiekun, jak i pozostałe czasopisma, dotarły do naszych rodzin. Dla dzieci są: Anioł Stróż, Tęcza. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2019 Rok, będące cegiełką na utrzymanie seminarium diecezjalnego, któremu powinniśmy okazać serce i pomoc.

3.         Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś po Mszach św. przed kościołem do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.        W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z Grupą O. Pio i Żywym Różańcem. W czwartek o g. 1900 spotkanie z ministrantami od kl. szóstej i szkoły ponadpodstawowej. W sobotę o g. 900 ks. Karol ma spotkanie z ministrantami szkoły podstawowej i kandydatami na ministrantów. Pani katechetka Elżbieta ma próbę liturgiczną dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę o g. 815, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji absolwentów gimnazjum – kandydatów do sakramentu Bierzmowania w dn. 26 IX br.

5.         Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na niedzielę 7 października na odpust Matki Bożej Różańcowej.   

6.        Na wieży wykonywane są prace konserwatorskie związane z zabezpieczeniem muru, który wkrótce zacząłby cegła po cegle odpadać – taka bowiem dokonała się jego erozja na skutek uszkodzenia pociskiem w czasie II wojny światowej. Chciałem, by ten niemy pomnik historii trwał i mówił swym wyglądem o tamtych wydarzeniach – jednak bezpieczeństwo ludzi wchodzących i wychodzących ze świątyni jest najważniejsze i dlatego podjęto tę kosztowną pracę. Dobrze, że możemy zrobić to metoda alpinistyczną, gdyż stawianie rusztowania bardzo by podrożyło te prace. Za zainteresowanie się nimi i  wsparcie tej inwestycji ofiarami na tacę serdeczne Bóg zapłać. Prace będą trwały kilka tygodni z przerwami, gdyż tego wymaga ich technologia.   

7.      W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.

                                                                                                                                                                                         Proboszcz