OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XXIII OKRESU ZWYKŁEGO (9 IX 2018 r.)

1.     W czwartek 13 września na g. 1800 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Różańca Fatimskiego, połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

2.   W piątek 14 września o g. 1800 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. na CMENTARZU GRZEBALNYM za drogich naszemu sercu ZmarłychUbolewamy nad tym, że od nas odeszli, ale radujemy się, żeśmy mogli ich mieć, i dziękujemy Bogu, że nadal są blisko nas. Można zgłaszać na wypominki jednorazowe. W tym dniu zostanie złożona w urnie ziemia z obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie zamordowano ks. Jana Wieczorka i ziemia z Alkowen z zameczku Hartheim, gdzie zagazowano ks. Edmunda Perczaka. Msza św. będzie koncelebrowana z ks. Sławomirem Kęszką, proboszczem z par. Dębe, który interesuje  się problematyka męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II wojny światowej.   

3.     Jest prasa katolicka: Opiekun, i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy, szczególnie zwróćmy uwagę na czasopisma dla dzieci: Anioł Stróż, Tęcza. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2018 Rok oraz książki o tematyce religijnej m.in. Czwarty wizjoner z Fatimy, 7 dni Fatimy, i inne. Dziś możemy nabyć książkę naszej byłej Parafianki p. Ewy Martinek z d. Świec pt. Szulec wieś cudu świętego Józefa. 

5.     W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziś po Mszy św. o g. 1200 p. Katechetka rozda dzieciom z kl. drugich książeczki z niedzielnymi ewangeliami wraz z deklaracją pierwszokomunijną.  

6. Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę 16.09.2018 r. do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, na godz. 1600.

                                                                                                                                                                             Proboszcz