OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 VIII 2018 r.)

1.   Z racji Dożynek Gminy i miasta Opatówek połączonych z dożynkami parafii Chełmce z naszego opatóweckiego dekanatu serdecznie zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 1500 na plac rekreacyjny w miejscowości Szałe, ul. Kaliska 80.

2.    Z racji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej módlmy się o pokój i za poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych w obozach koncentracyjnych i łagrach sowieckich. W tej intencji będziemy się także modlić wspólnie w czwartek 30 sierpnia w czasie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 

3.      Jest prasa katolicka: nowy nr Opiekuna, i pozostałych czasopism, które rozprowadzamy w parafii. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2019 Rok z których dochód jest na utrzymanie seminarium diecezjalnego w Kaliszu. Są książki o tematyce religijnej m.in. Koronka w intencji przebywających za granicą, różne pozycje z serii Kocham Polskę dla małych i starszych dzieci, Z nastolatkiem o miłości. Rozmowy bez tajemnic, Czysta męskość. Co każdy chłopak powinien wiedzieć o byciu z dziewczyną, Od jarmułki do Krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm, i inne.    

4.    W gablotce parafialnej jest afisz informujący o warsztatach fundacji Mocni Miłością, która przygotowuje wolontariuszy do opieki nad osobami przewlekle chorymi. Szkolenie jest bezpłatne. Prosimy, by chętni do takiej posługi zainteresowali się tą propozycją. Można też wziąć ulotki informacyjne, wyłożone przy figurze św. Antoniego.     

5.    Msze św. w tym tygodniu wg porządku podanego w gablotce parafialnej. W tym tygodniu we wtorek, tj. 28 sierpnia Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W przyszłą niedzielę ks. kan. Zenon Banasiak na Mszy św. o g. 1200 złoży Panu Bogu dziękczynienie za 60 lat posługi kapłańskiej.                                                                                                                                             Proboszcz