OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XX OKRESU ZWYKŁEGO (19 VIII 2018 r.)

1.     W niedzielę 26 sierpnia urocz. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze św.: w sobotni wieczór o g. 1800 a w dzień uroczystości tak jak w niedzielę. Na mszę św. o g. 1000 zapraszamy wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Grupy Oliwkowej do Częstochowy i jej Przyjaciół i Dobroczyńców. Dziękując Maryi za opiekę w czasie pielgrzymowania prośmy Ją o opiekę na przyszły już rok. Na tej Mszy św. z racji dożynek parafialnych dziękujemy Bogu za tegoroczne żniwa i prosimy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników na roli. Na tej Mszy św. będzie też pobłogosławienie ornatu, daru firmy  P. Michała Waszaka: Dachy. Polska Ceramika.        

2.     Jest prasa katolicka: Opiekun, i pozostałe czasopisma, które rozprowadzamy. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2019 Rok z których dochód jest na utrzymanie seminarium diecezjalnego w Kaliszu. Są książki o tematyce religijnej m.in. Koronka w intencji przebywających za granicą, Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Z nastolatkiem o miłości. Rozmowy bez tajemnic, Od jarmułki do Krzyża. Historia nawrócenia rabina na katolicyzm, i inne.    

3.      Msze św. w tym tygodniu wg porządku podanego w gablotce parafialnej. We wtorek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna! W piątek po Mszy św. wieczorowej Grupa O. Pio poprowadzi nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                                                                                                                 Proboszcz