OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XIX OKRESU ZWYKŁEGO (12 VIII 2018 r.)

1.      W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św.: w przeddzień tj. we wtorek o g. 1800a w dzień uroczystościo g. 800, 1000, 1200  i 1700. W naszej Ojczyźnie jest to także święto oręża polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. W czasie Mszy św. o g. 1000 będziemy się modlić za Ojczyznę i za Poległych w czasie wojny polsko – bolszewickiej w 1920 r. Błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów po każdej Mszy św. Około g. 1800 powrót pielgrzymki do Opatówka – wyjdźmy z kwiatami na powitanie.    

2.    Jest prasa katolicka m.in. nasze Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są kalendarze diecezjalne na Nowy 2019 Rok z których dochód jest na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Kaliszu. Są książki o tematyce religijnej m.in. Koronka w intencji przebywających za granicą, Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Z nastolatkiem o miłości. Rozmowy bez tajemnic, i inne.   

3.     Tegoroczne Dożynki Parafialne będziemy przeżywać 26 sierpnia na Mszy św. o godz. 1000. Po południu zaś o godz. 1500 odbędą się  Dożynki Gminne
w Szałem, gdzie przeniesiemy wieńce dożynkowe, przygotowane w duchu wdzięczności Bogu za Jego błogosławieństwo w pracy polskiego rolnika.

4.   Jutro w poniedziałek 13 sierpnia wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. W Częstochowie planujemy pielgrzymkę do sanktuarium Krwi Chrystusa, do Doliny Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy po Mszy św. o godz. 500. Koszt 45 zł.

5.  Msze św. w tym tygodniu wg wywieszonego planu w gablotce.                                                                                                                                                                            Proboszcz