OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVIII OKRESU ZWYKŁEGO (5 VIII 2018 r.)

1.      Jutro w poniedziałek 6 sierpnia przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 800, 1100 i o 1800. Tak ułóżmy zajęcia domowe, by w tym ważnym dla naszej duchowości dniu. uczestniczyć we Mszy św. Odpust w Iwanowicach.

2.       Z radością informujemy, że w czwartek 9 sierpnia w święto św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)  o godz. 700 Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy w Grupie Oliwkowej. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczorowej!!! Kancelaria Parafialna także nieczynna!!Serdecznie zapraszamy na odprowadzenie pielgrzymki. Zapisy trwają do wtorku włącznie, czyli do 7 sierpnia. Prosimy, by jak najwięcej wiernych zdecydowało się na tę formę modlitwy, zachęcając znajomych, przyjaciół spoza parafii. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej stoi skrzyneczka, do której można wrzucać karki z intencjami modlitewnymi powierzonymi modlitwie pielgrzymów. Po mszy św. są rozprowadzane magnesy z emblematem pielgrzymki – za ofiary składane przy tej okazji na cele pielgrzymki serdeczne Bóg zapłać.

3.         Jest prasa katolicka m.in. nasze Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są książki o tematyce religijnej m.in. Ewangelie. Gospels, wyd. polsko – angielskie, Koronka w intencji przebywających za granicą, z serii Kocham Polskę o Powstaniu Warszawskim, i inne.   Dziękując za gościnę na trasie pielgrzymki darem modlitwy zostawmy przyjmującym nas  także jakąś pamiątkę, materialny wyraz naszej wdzięczności: dobrą książkę religijną,  widokówkę kościoła  itp.

4.       W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne Radio Rodzina. Msze św. w tym tygodniu wg. podanego w gablotce parafialnej planu.  

5.       13 sierpnia planujemy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, by uczestniczyć w wejściu Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę Zwycięstwa. W Częstochowie planujemy pielgrzymkę do sanktuarium Krwi Chrystusa, do Doliny Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii. Zaprośmy na tę pielgrzymkę znajomych, rodzinę, przyjaciół. Z Opatówka wyruszamy po Mszy św. o godz. 500. Koszt 45 zł.

                                                                                                                                                                                Proboszcz