OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ XVII OKRESU ZWYKŁEGO (29 VII 2018 r.)

1.  W środę 1 VIII przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłych Powstańcach i prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących. W tych intencjach modlimy się w czwartek w czasie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.  

2.         Zapisy do udziału w Pieszej pielgrzymce do Częstochowy w Grupie Oliwkowej w czasie otwarcia kancelarii parafialnej. Ostatni dzień zapisów 4 sierpnia. Dziękując ludziom za gościnę na trasie pielgrzymki arem modlitwy zostawmy Im  także jakąś pamiątkę, wyraz naszej wdzięczności: dobrą książkę religijną,  widokówkę kościoła  itp. Idący pierwszy raz niech się nie lękają o noclegi. W przyszła niedzielę będą do nabycia magnesy z emblematem pielgrzymki – za ofiary składane przy tej okazji na cele pielgrzymki: Bóg zapłać.

3.         W czwartki na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego modlimy się w intencji Grupy Oliwkowej, jej Przyjaciół i Darczyńców oraz Pomagających w organizowaniu Pielgrzymki. Do skrzynki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej można składać intencje do pielgrzymkowej wspólnoty modlitwy. 

5.         W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 700 i  o g. 1700. Spowiedź rano tylko przed Mszą św. a po południu od godz. 1600. 

     6.      Jest do nabycia prasa katolicka m.in. nasze Opiekun wraz z pozostałymi czasopismami, które rozprowadzamy w parafii dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Są książki o tematyce religijnej m.in. Nutki: wakacyjnai patriotyczna każda z płytą CD, Ewangelie. Gospels, wyd. polsko – angielskie, Twoje życie. Nowe rozmowy z dziewczyną o życiu, rodzinie, małżeństwie, płciowości, miłości, Koronka w intencji przebywających za granicą, Modlitwy Dworu Niebieskiego świętej Lutgardy, z serii Kocham Polskę o Powstaniu Warszawskim, Koronka do św. Anny i inne.     

     7.                   Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem zachęcamy do przekazywania strojów pierwszokomunijnych, nam już nie przydatnych, rodzinom w parafiach na Wschodzie, gdzie pracują polscy księża. Stroje pierwszokomunijne składamy po mszach św. w salce katechetycznej – Bóg zapłać.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                           Proboszcz