Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą (18 XI 2012 r.)

1. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o g. 1000 zostanie odprawione nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy, pod zwykłymi warunkami, zyskać odpust  zupełny.

2. Są do nabycia: nowy numer Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego, Niedzieli, Cudów i Łask Bożych (sanktuarium Jezusa Konającego w Pacanowie), Naszej Arki, Miłujcie się, Apostolstwa Chorych, magazynu kulturalnego: Wiara, Patriotyzm i Sztuka. Dla dzieci jest Ola i Jaś. Dla młodzieży Wzrastanie i Mały Gość Niedzielny z filmem na dvd Oskar i pani Róża. Są interesujące książki m.in. Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2013, Rok wiary. Ku nowej ewangelizacji, ukazująca m.in. dramat prześladowania chrześcijan w krajach islamu, komunizmu, hinduizmu, buddyzmu,  Rozważania o wierze, Brewiarz dla świeckich, dramatyczna historia o przemianie serca Abby Johnson byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej p.t. niePlanowane, Niebo istnieje naprawdę, Listy do Darcy. Wzruszające słowa matki do nienarodzonego dziecka, Gabriela Amortha Silniejsi od zła, Bocianowi już dziękujemy. Jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o seksualności i miłości i inne. Dla dzieci Przypadki Gagatki, Dekalog, Święty Mikołaj a z serii biblijni bohaterowie gra komputerowa Dawid.

5. W czwartek o g. 1800 ( nie ma mszy rano) w liturgiczne wspomnienie św. CecyliiMsza św. w intencji Chóru. Uczestnicząc w tej Mszy św. wyrazimy m.in. wdzięczność Przyjaciołom i Członkom Chóru za ich wkład w życie liturgiczne parafii. Zapraszamy Parafian do uczestniczenia w działalności Chóru.  W piątek o g. 1900Msza św. dla młodzieży w kaplicy św. Anny.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na prace w parafii: p. Krystynie Kawala z ul. Piaskowej, p. Karolowi Kopciowi z Trojanowa i p. Annie Wilner z ul. Św. Jana.

7. Uprzejmie prosimy, by wchodząc do i wychodząc z kościoła zamykać drzwi. Nauczeni bolesnym doświadczeniem lat ubiegłych decydujemy się na zakup takiej samej transzy węgla co poprzednio. Na ten cel złożymy w przyszłą niedzielę ofiary na tacę – serdeczne Bóg zapłać.

8. W przyszłą Niedzielę 25 XI 2012 r. po mszy św. o godzinie 10.00 rozpoczęcie nauk przygotowujących do sakramentu małżeństwa.