OGŁOSZENIA NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (15 VII 2018 r.)

1.      We wtorek 17 lipca rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę z Grupą Oliwkową w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy są w czasie otwarcia biura parafialnego wg porządku wakacyjnego i potrwają do 4 sierpnia. Przy ołtarzu Matki Bożej jest skrzyneczka, do której można składać intencje modlitewne do Grupy Oliwkowej. W tym roku tak jak i w latach poprzednich, z racji rozporządzenia wójta gminy Rudniki, za nocleg w szkole w Dalachowie, po podpisaniu umowy kierownik pielgrzymki jest zobowiązany na rachunek gminy przekazać po 5 zł. od osoby, które składamy przy zapisie, otrzymując wejściówkę do szkoły. Dziękujemy za wsparcie pielgrzymki przez dar modlitwy i składane imiennie lub anonimowo ofiary czy to w kancelarii parafialnej czy też na ręce p. Karoliny.

2.             Jest do nabycia prasa katolicka. Opiekun, Miłujcie się, Niedziela, Gość Niedzielny, Wzrastanie, nowy nr Cudów i Łask Bożych, nowy nr WPIS-u. Dla dzieci Anioł Stróż, Tęcza. Są interesujące książki m.in. Nutka wakacyjnaz płytą CD, Nutka patriotyczna z płytą CD, Maryja płacze na Ukrainie, i inne.

3.       Z racji zbliżającego się wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, odpowiadając na prośbę polskich misjonarzy i na apel Miva Polska, złożymy w przyszłą niedzielę po mszach św. ofiarę do puszek 1 grosz za szczęśliwie przejechany 1 kilometr na zakup środków transportu na misje, gdzie pracują polscy misjonarze - Bóg zapłać. U nas błogosławieństwo kierowców i pojazdów w odpust św. Anny.

5.       Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Opatówku organizuje zbiórkę alb pierwszokomunijnych dla Kościoła na Wschodzie. Prosimy rodziców i dzieci, by stroje pierwszokomunijne, które już są nieprzydatne w rodzinie zechcieli tą drogą przekazać dla parafii na Wschodzie, gdzie pracują polscy kapłani. Zostaną one przekazane dzieciom pierwszokomunijnym a także asyście procesyjnej. Alby i sukienki pierwszokomunijne można składać po każdej mszy św. w salce katechetycznej przy dzwonnicy. Serdeczne Bóg zapłać.

6.          Msze św. w tym tygodniu wg wywieszonego planu w gablotce parafialnej.