OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela ( 24 VI 2018 r.)

 

1.      W piątek 29 VI uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w przeddzień wieczorem tj. w czwartek o g. 1800, a w dzień uroczystości o godz. 800, 1100 i 1800. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czwartek na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, dziękując Bogu za szczęśliwie ukończony rok szkolno-katechetyczny 2017/2018 będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

2.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. za Parafian o g. 1000 modlimy się o dobre urodzaje. Szczególnie Siostry i Braci Rolników zapraszamy do wspólnoty modlitwy.

3.      Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Miłujcie się i pozostałe czasopisma. Są książki o tematyce religijnej m.in. Najświętsze Serce Jezusa nadzieja dla świata, Ewangelia na każdy dzień. Czytania i komentarze. Ewangeliczne krople, Kocham Polskę. Wydanie jubileuszowe 100 lat odzyskania niepodległości, Polska na mundialachi inne.

4.    Począwszy od poniedziałku 25 VI br. Kancelaria Parafialna przez wakacje będzie czynna we wtorki  i  czwartki od godz. 1700 do 1745, aw soboty od godz. 900 do 945.

5.     Wponiedziałek 25 VI po Mszy św. wieczorowej spotkanie z organizatorami Grupy Oliwkowej, zatroskanymi o kuchnię, służbę porządkową i zespól grająco-śpiewaczy. Już dziś zapraszamy do tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę z Grupą Oliwkową.

6.      W środę zapraszamy na Parafian do wspólnoty modlitwy w intencji księdza Proboszcza z racji Jego imienin.

6.       Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłą niedzielę 1 lipca w godz. od 900 do 1300 w akcji poboru krwi o czym informuje afisz w gablotce parafialnej. Przy tej okazji będzie możliwość zapisania się do Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku.

7.       Jest organizowany wyjazd dla ministrantów i młodzieży do Zamościa od 2 do 6 lica. Koszt wyjazdu 450 zł. – szczegóły u ks. Karola. Spotkanie w sprawie tego wypoczynku we wtorek po Mszy św. wieczorowej w salce katechetycznej.  

      Proboszcz