OGŁOSZENIA NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (3 VI 2018 r.)

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestniczenia w procesji eucharystycznej w każdy dzień oktawy Bożego Ciała o godz. 1800. W czwartek 7 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała o g. 1800, procesja eucharystyczna, błogosławieństwo wianków, kwiatów i ziół  – prosimy o udział asystę, chór i Wszystkich Wiernych. We wtorek i czwartek nie ma Mszy św. rano. 

2.         W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której rozpoczynamy dwudniową adorację Najświętszego Sakramentu, tradycyjnie nazywaną Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w piątek i sobotę o g. 900 i 1800, a o g. 1500 Godzina Miłosierdzia na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych. Prosimy także o gorliwy udział w adoracji Chrystusa, utajonego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza wg ustalonego porządkuJezus czeka na Ciebie!!! 

3.         W przyszłą  niedzielę odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. proboszcz Andrzej Kowalewski z Berdyczowa, obwód żytomierski na Ukrainie. Ksiądz Andrzej prowadzi 3 parafie: św. Marka w Berdyczowie oraz dwie w których trwa budowa kościołów jedna w Gryszkowcach pw. św. Agnieszki a druga w Osykowie pw. M. Bożej Ostrobramskiej. Księdza Andrzeja poznałem u sióstr Obliczanek w Częstochowie. W czasie odpustu ks. Andrzej będzie zbierał ofiary po mszach św. przed świątynią aby mieć bezpośredni kontakt z nami, byśmy mogli z Nim porozmawiać a na sumie odpustowej ofiary składane na tace przekażemy na kontynuowanie prac związanych z uposażeniem budowanych przez Niego świątyń. Gdyby ktoś z Wiernych zechciał przekazać jakieś dary do świątyni np. ornat lub utensylia liturgiczne (naczynia liturgiczne) to proszę o osobisty kontakt ze mną. Serdecznie prosimy o udział w procesji orkiestrę, chór i całą asystę. Na wspólne świętowanie zaprośmy rodzinę, bliskich i przyjaciół. 

4.        Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Anioł Stróż. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Są książki o tematyce religijnej m.in. Najświętsze Serce Jezusa nadzieja dla świata, Niebo zmienia wszystko, Modlitewnik czcicieli św. Rity, Sekret udanego małżeństwa.                                                                                                                                                                                            Proboszcz

 

Rzymsko – Katolicka  Parafia
Najśw. Serca Pana Jezusa
ul. Kościelna 9
                              62-860 Opatówek

 

 

 

 

 

 Adoracja Pana Jezusa w utajonego w Najświętszym Sakramencie
w
 piątek 8 czerwca  i w sobotę 9 czerwca 2018 r.

 

godz. 800            Msza św.

godz. 900          Żywy Różaniec, Grupa Ojca Pio, Zespół Charytatywny 

godz. 1000  — wierni z wiosek: Szulec i Józefów oraz z ulic: Spacerowej,  Kaliskiej, Kościelnej, Leśnej i Szkolnej.

godz. 1100 — wierni z Borowa oraz z ulic: Piaskowej, 3-go Maja, Nowoogrodowej, Poprzecznej i Rogatki.

godz. 1200   —wierni z Cieni Folwark oraz z ulic: Świętego Jana, Turkowskiej, Ogrodowej i Rosochatki.  

godz. 1300— wierni z Cieni I, II i III  oraz z ulic: Spokojna, Dworcowej, Działkowej,  Marcina Kasprzaka, Placu Wolności i Józefa Poniatowskiego.

godz. 1400  wierni z wiosek: I, II, III i IV Michałowa, Bogumiłowa i Trojanowa oraz z ulic: Jana Kilińskiego, Tadeusza Kościuszki, Krótkiej, Kwiatowej, Ludowej i Łódzkiej.

godz. 1500      Godzina Miłosierdzia

godz. 1600    wierni z ulic: Braci Gillerów, Gen. Józefa Zajączka, ks. Adama Marczewskiego, Piotra Szadkowskiego, Grabowej i Parkowej. 

godz. 1700     ci Wierni, którzy nie mogli wcześniej trwać na adoracji Jezusa Eucharystycznego.