OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ( 27 V 2018 r. )

1.      W czwartek 31 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w  przeddzień uroczystości Bożego Ciała: we środę o godz. 1800 a w dzień uroczystości o godz. 800, suma o godz. 1000 i po niej wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o ubranie ołtarzy przy tych samych posesjach jak dotychczas, o ozdobienie domów na trasie procesji, o udział asysty, chóru, orkiestry i wszystkich Wiernych. Po południu Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 1700. W oktawie Bożego Ciała każdego dnia uczestniczymy w procesji Eucharystycznej po Mszy św. wieczorowej.

2.         We wtorek zdjęcia grupowe dzieci pierwszokomunijnych punktualnie o godz. 1720. W środę  w czasie Mszy św. ofiara złożona na tacę przez dzieci pierwszokomunijne i uczestników liturgii jest przeznaczona na rehabilitację młodego parafianina. W środę po mszy pozostają…dziewczynki, które będą sypały kwiatki na procesji Bożego Ciała; do sypania kwiatków zapraszamy także dziewczynki z klas IV oraz młodsze począwszy od przedszkolaków. W czasie procesji Bożego Ciała chłopcy w stroju komunijnym (w albach) niosą różaniec, a pozostali idą czwórkami pod opieką rodziców w procesji. W piątek zakończenie Białego Tygodnia i rozdanie obrazków – pamiątki Pierwszej komunii św.

3.      W środę o g. 1600 próba dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii św.

4.        W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano przed i w czasie mszy św., a po południu od godz. 1600. Uprzejmie prosimy, by ze spowiedzi wraz z dziećmi przygotowującymi się do Komunii św. rocznicowej skorzystali ich rodzice i bliscy, a jeśli to możliwe proszę korzystać ze spowiedzi w ciągu tygodnia. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa 1 czerwca ofiarujemy w intencji dzieci.

5.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 1000Komunia św. rocznicowa. Przychodzących na tę mszę uprzejmie prosimy, by wybrali sobie inną godzinę, gdyż do świątyni wejdą tylko dzieci, rodzice i zaproszeni przez nich Goście. W przyszłą niedzielę w narodowym sanktuarium św. Józefa odpust ku czci św. Patriarchy.          

6.        Jest do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Niedziela, WPIS, Apostolstwo Chorych.Dla dzieci: Tęcza, Anioł Stróż. Dla młodzieży Mały Gość Niedzielny, Wzrastanie. Jest Pismo św. Stary i Nowy Testament, wyd. oazowe, będące prezentem dla dzieci komunii św.                                                                                                            proboszcz