OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ( 1 IV 2018 r. )

1.      W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy czyli jutro Msze św. zostaną odprawione o godz. 800, 1000 i 1200. Taca przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne naszej Diecezji. Nie będzie Mszy św. o godz. 1700! O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia.     

2.      Serdeczne Bóg zapłaćwszystkim Wiernym, którzy przygotowali Grób Pański i przyczynili się do głębokiego przeżycia liturgii Triduum Paschalnego.

3.     W przyszłą niedzielę 8 kwietnia przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego do którego przygotowujemy się przez uczestnictwo w nowennie do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godz. 1500 w świątyni do soboty włącznie. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Janusza Nowaka z fundacji Czyńmy Dobro, który przybliży nam prace duszpasterską na Madagaskarze i zbierze ofiary na placówkę, której działalność wspierają dzieci i młodzież naszej szkoły w Opatówku.

4.    We wtorek i w czwartek nie ma Mszy św. rano. W  czwartek na wieczornej Mszy św. pobłogosławienie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św.

5.  W piątek w oktawie świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Jest to Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1600 a Msza św. o g. 1700.

6.               Z racji świąt Wielkiej Nocy Drogim Parafianom i miłym naszemu sercu Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego pokoju, płynącego od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech On umacnia nas na wszystkich drogach życia i darzy radością, płynącą z Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Na świąteczny wypoczynek Szczęść Wam Boże!
                                               
                                                                   proboszcz